Geçmişten gelen olumsuzlukları geride bırakın; RUHSAL AMELİYAT

2018-02-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-02-04
.stripslashes($urun->baslik).

Röportaj: Sevim BAYMAK 

 

Erim Ergün, verdiği yaşam koçluğu ve mentörlük hizmetleriyle, kişisel gelişim alanında ünü hızla yayılan bir isim. İstanbul Kadıköy’de faaliyet gösteren merkezinde her gün onlarca kişinin yaşamına dokunuyor; kendi geliştirdiği tekniklerle onlara yeni bir hayatın kapılarını açıyor.

2000 yılında geçirdiği kanser rahatsızlığından sonra yaşamında ciddi değişiklikler olan Erim Ergün, hastalığını yenmesinde kendisine yardımcı olan tüm teknikleri ve öğrendiklerini şimdi diğer insanlarla paylaşıyor.

Özellikle, uyguladığı ‘ruhsal ameliyat’ tekniğiyle pek çok kişinin hayata bakışını değiştiren Erim Ergün ile kendi geliştirdiği enerji tekniklerini, şu sıralar ikinci baskısını yapan ‘Yaşama Uyanış’ adlı kitabını ve verdiği eğitimleri konuştuk.

 

Sizi ‘Yaşama Uyanış’ isimli kitabınız ve seminerlerinizle tanıyoruz. Peki, Erim Ergün kimdir?

Çanakkale Biga doğumluyum. İ.T.Ü. İşletme Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldum. Yaklaşık 12 yıl özel sektörde satış, pazarlama ve kalite güvence konularında farklı pozisyonlarda çalıştım. Şu anda yaşam koçluğu yapıyorum.

Mesleğinizi bırakıp, yaşam koçluğu yapmaya nasıl karar verdiniz?

2000 yılında kan kanseri olduğumu öğrendim. Bu süreci yaşarken tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle tanıştım. Geleneksel tıbbi tedavimin yanında bu yöntemlerin çok faydasını gördüm. Kişisel değişim ve gelişim konularında çok sayıda eğitim aldım. Bu alanda uzmanlaşarak yüzlerce kişi üzerinde farklı uygulamalar yapma fırsatım oldu. 2005 – 2007 yılları arasında merkezi Amerika’da bulunan ‘Coaches Training Institute’in Türkiye‘deki temsilcisi Navitas kanalıyla, koçluk eğitimini aldım. Bu, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite olmuş dünyadaki sayılı koçluk eğitim programlarından biridir.

Kitap yazma hikayeniz nasıl başlıyor?

Hastalıklarımız değişime açılan kapılarımızdır. 17 yıl önce kanser hastalığına yakalandığımda başlayan içsel yolculuğum, şifa ve farkındalık adına bu kitabı yazdırdı bana.

Kitap neyi anlatıyor?

2014 yılında başladığım ve Şubat 2018’de 100’üncüsünü gerçekleştireceğimiz çalışmalardan alınan öz bilgilerle ortaya çıkmış, ruhsal rehber niteliğinde bir kitap. Bu kitapla kitlesel uyanışı, idrak açılımına destek olmayı ve tabii ki hastalık süreci yaşayan kişilerin zihinsel, duygusal, ruhsal olarak denge sağlamaları için güçlü bir kapı açmayı hedefledim.

Merkeziniz de var…

2008 yılı başı itibariyle profesyonel olarak koçluk yapmak ve insanların değişimlerinde onlara destek olmak istedim. Birlikte gelişmek ve değişmek adına ‘Erim Yaşam Koçluğu Merkezi’ni kurdum.

Sık sık seminerler düzenliyorsunuz. Bu seminerlerin içeriğinden kısaca bahseder misiniz?

Evet, çeşitli seminerlerim oluyor. Bunlardan 7 saat yani tam gün süren ‘Yaşama Uyanış’ semineri; farkındalık, bilinçaltı çalışması, meditasyon, yaşam amacı çalışması, nefes çalışması ÖZ akışlar, kişilere özel ÖZ akışlar ve ruhsal bilgileri içeriyor. 3 saat süren ‘Ben Aşk’ım seminerinde duygusal hayatımıza, ilişkilerimize yönelik farkındalıklar; bilinçaltı çalışması, aşk enerjisini deneyimleme, meditasyon ve şarkılar var. Yine 3 saat süren ‘Işık’ çalışması ruhsal bilgiler, meditasyon, ATON enerjisini deneyimleme, ÖZ akışlar, kişilere özel ÖZ akışlardan oluşuyor.

 

Yaşam koçu ve mentör Erim Ergün, İstanbul Kadıköy’de hizmet veren merkezinde her gün onlarca kişinin yaşamına dokunuyor, onlara yeni bir hayatın kapılarını açıyor.

 

RUHSAL AMELİYAT

Sertifikalı eğitimleriniz de var, değil mi?

ATON Şifa ve Dengeleme Enerjisi Sertifikalı Uygulayıcı Eğitimleri, 3 seviyeden oluşuyor ve her biri 5 saat sürüyor. İlk seviye ‘arınma ve dengelenme’, orta seviye ‘güçlenme ve ruhsal kontrol’, ileri seviye ise ‘kendini gerçekleştirme ve yaratım’. ATON eğitimlerinde kişi ilk seviyeden itibaren bu güçlü enerji ile tanışır ve hem kendisi hem de etrafında ihtiyacı olanlar için bu enerjiyi kullanmaya başlar.

Sizden aldıkları eğitimler sonucunda insanların yaşamında ne gibi değişimler yaşanıyor?

Gerçekleştirdiğim bütün seminerlerin, eğitimlerin, bireysel seansların en önemli amacı kişiyi içindeki muhteşem güç ve potansiyelle buluşturmak.

Kişiler, aldıkları seanslar ve katıldıkları seminerler sonucunda kendilerini çok daha dengede ve huzurlu hissedip, gerçekleştirmek istedikleri hedeflerle ilgili harekete geçmeye başlıyorlar.

Bu bazen kangren haline gelmiş bir ilişkiden özgürleşmek, gerçekten hak ettiği güzellikleri yaşamaya başlamak, bolluk bereket kapılarını açmak; bazen de ciddi bir rahatsızlığı tıbbi tedavisiyle birlikte kalıcı olarak şifalandırmak şeklinde kendini gösterebiliyor.

Sizin bir de ’ruhsal ameliyat’ uygulamanız var…. Nedir ruhsal ameliyat?

Ruhsal ameliyat, kişinin geçmişten taşıdığı ve geleceğe yansıttığı kızgınlık, üzüntü, takıntı, korku, kaygı gibi duygu ve enerjilerin; buna paralel olarak yaşamında önünü tıkayan ve ilerlemesini engelleyen inanç sistemlerinin yarattığı blokajları, bedende karşılığı olan bölgelerden çekip çıkarmaya yarayan çok etkili bir yöntemdir.

 

YENİ BİR DOĞUM HİSSİ

Nasıl bir teknikle gerçekleştirilir?

İki bölümden oluşan tek bir seans halinde uygulanır ve 1 saat 45 dakika civarında sürer. İlk bölümde kişiye odaklanılır ve bilinçaltı okuması yapılır. Bu okumayla en majör (temel), kişiyi engelleyen inançlar, duygular tespit edilir. İkinci bölümde ise kişinin 3. göz (iki kaşının ortası) enerji merkezine yapılan enerji transferiyle algıları açılır; geçmiş ve geleceğin bir olduğu AN’ın sonsuzluğuna odaklanılır. Deneyimlenen hipnoz ya da trans hali değildir, çok derin bir şifa alanına geçen kişi yine de her şeyin farkındadır. Danışanın aktif olarak sürecin içine olduğu bir çalışmadır.

Kişi bu uygulama sırasında ne hisseder?

2. enerji transferi, narkoz enerjisi dediğimiz, en derinde, blokajları kişiyi engelleyen enerjileri yüzeye çıkartan enerji transferidir. Sonrasında tek tek bu ağır enerjileri temizleme süreci başlar. Kişi de zaman zaman derin nefesler vererek bu süreci destekler. En son bölümde ameliyatı bitiren güçlü ATON enerjisi verilir ve kişi ‘Altın Işık’ ile sarmalanır. Çoğunlukla deneyimlenen yenilenme, yeni bir doğum hissidir ve kişi ameliyat sonrasındaki günlerde de olumlu anlamda çözülmeler yaşamaya devam eder. Harekete geçmek, huzur hissi, daha güçlü ve kararlı hissetmek, uykularda düzelme ve denge hali en çok yapılan geri bildirimlerdir. İş hayatında ve ilişkilerde olumlu anlamda değişimler, bolluk ve berekette artışı da sıkça söylenen sonuçlardır.

Ruhsal ameliyattan sonra kişinin uyması gereken kurallar var mı?

Ruhsal ameliyat seansından sonra danışanlarıma bazı ödevler ve kendi sesimden 7-8 dakikalık bir meditasyon veriyorum. Bunları dikkate aldıklarında faydasını çok daha yoğun bir şekilde görebiliyorlar.

Hedeflenen sonuca ulaşmak için tek seans ruhsal ameliyat yeterli midir ya da kaç kere uygulanmalıdır?

Genellikle tek seans ruhsal ameliyat yetmektedir. Akabinde danışan destekleyici diğer seanslara katılabilir ve sürecini güçlendirebilir. Özellikle anne ve baba seansı, önerdiğim seanslardan biridir. Ayrıca ATON eğitimleri alması da yaşamına ATON enerjisini sokması, dengeyi ve huzuru hissedip yaşamdaki başarısını artırması açısından önemlidir.

ATON Şifa ve Dengeleme enerjisinden de biraz bahseder misiniz?

Uzun yılardır gerçekleştirdiğim ruhsal çalışmalar sonucunda hak edilen bu enerji, 15 Mart 2015’te ‘Altın Işık’ olarak devreye girdi ve Ağustos 2015’te ATON Şifa ve Dengeleme enerjisi ismini aldı. Enerji, doğrudan ışık evren dediğimiz rahman yoğunluklardan çekilmektedir. Altın Işık enerjisi adıyla başlayan ve o zamandan itibaren uzaktan aktarımlarla, Facebook ve instagram üzerinden on binlerce kişiye ulaştırılmaya devam edilen bu enerji, Eylül 2015’ten itibaren 3 seviyeli eğitimlerle herkesin kullanımına açıldı.

ATON Şifa ve Dengeleme Enerjisi’nin faydaları nelerdir?

Yaşamda kaotik ortamda kontrol kurmaya, negatif enerjileri kontrol etmeye ve dönüştürmeye, huzur ve denge hissettirip AN’da olmaya, bireysel uyanışa ve idrake yardımcı olur; kollektif uyanışı hızlandırır. Mezar olarak adlandırdığımız ‘rahim’ yoğunluklarda kontrol kurup omega (rab) kapısı geçişini hızlandırmaya; ‘rahman’da tanrısal gücünü aktive etmeye yardımcı olur. Bedendeki enerjisel blokajları açmaya yardımcı olup şifalanma sürecini hızlandırır. Enerji uygulamasını alan kişilerde güven, huzur ve kaynakta olma deneyimini yaşatır.

 

KOCAELİ’YE GELİYORUM

Size gelen kişilere beş temel tavsiyeniz nedir?

Yaşam koçluğu bir tavsiye verme sistemi değildir. Değişim, dönüşüm ve değişimi yönetme sistemidir. Ancak bir mentör olarak, mentör şapkamı taktığımda tavsiye verebilirim. Bu noktada ben de hem ruhsal hem de koçluk deneyimimle beş tavsiyede bulunabilirim.

  1. Kendinizi olduğunuz halinizle kucaklayın, kendinizi sevin, her gün aynaya bakıp kendinize ‘seni seviyorum’ deyin.
  2. Hiçbir şeyi kişisel algılamayın. İnsanların size olan tepkileri sizinle alakalı değildir. Geçmişlerinden kaynaklanır. Kişisel algılayıp o enerjinin içine girmeyin.
  3. Düzenli meditasyon ve egzersiz yapın. Düzenli ve sağlıklı beslenin.
  4. Korkularınızı yenin çünkü korkular bizi aşağıya çeken duygulardır. Korkularınızla yüzleşin.
  5. Ne istediğinize karar verin. Kim ne derse desin siz ilerleyin, harekete geçin. Yaşam cesurları ve harekete geçenleri sever. Sevgiyle kalın ve aşkla yaşayın.

Hobilerinize bile profesyonel yaklaşımınız var…

Evet. İmkanlar çerçevesinde herkes böyle yapmalı. Hobilerini geliştirmek için de eğitim almalı. Şan dersleri alıyorum. 1,5 senedir şiir yazıyorum ve şu anda 300’ü aşkın şiirim var. Zaman zaman ‘Erim Ergün’le Işıklı Geceler’ adı altında, Kadıköy’de Gitar Live Cafe’de programlar düzenleyip hep birlikte şarkılar söyleyip şiirler okuyoruz. Keyifli zaman geçirip enerjimizi yükseltiyoruz.

Erim Bey, daha önce Kocaeli’ye geldiniz mi?

Elbette, profesyonel hayatımda Birsa Bridgestone firmasında uzun yıllar çalıştım. O dönemde görevim nedeniyle Kocaeli’ye sık sık gelirdim. Kocaeli’de hala çok sevdiğim, görüştüğüm dostlarım var.

Önümüzdeki günlerde ilimize gelmek gibi bir planınız var mı?

Bu ay Kocaeli’de bir seminerimiz olacak. 24 Şubat’ta, 14.00-17.00 saatleri arasında Wes Otel’de olacağız. Seminerimize katılmak isteyenler 0532.386 05 16 numaralı telefonu arayarak rezervasyon yaptırabilir. Geniş katılımlı, keyifli bir buluşma olacağını düşünüyorum.

NASIL ARANDI: #Erim Ergün # yaşama uyanış # yaşam koçu # psikoloji # ruhsal ameliyat #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.