GEBZESEM tanıtıldı

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 11/11/2021
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Gebze’ye kazandırılan Gebze Sporcu Eğitim Merkezi, düzenlenen görkemli bir törenle açıldı. Etkinlik renkli anlara sahne oldu
.stripslashes($urun->baslik).

Spor Kenti Kocaeli’de, 7’den 70’e tüm vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek, sağlıklı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak ve geleceğin şampiyon sporcularını yetiştirmek için spora yönelik çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Tatlıkuyu Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Gebze Sporcu Eğitim Merkezi’nin (GEBZESEM) tanıtımını gerçekleştirdi. GEBZESEM’in çocuk ve gençleri spora yönlendireceğini belirten Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, gençlik ve spor kenti Kocaeli’ye yönelik projelerin önemli öncelikleri arasında olduğunun altını çizdi.

HEYECANLARINA ORTAK OLDU

Tanıtım programına katılan gençlere spora dair tavsiyelerde bulunan Başkan Büyükakın, çocuk ve gençlerle birlikte çeşitli branşlarda spor yaparak onların heyecanına ortak oldu. GEBZESEM tanıtım programına AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ve Mehmet Akif Yılmaz, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Genel Sekter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Kocaeli Amatör Spor Kulüpler Federasyon Başkanı Murat Aydın, STK temsilcileri ile vatandaşlar katılım gösterdi.

Konuşmasında Tokyo’da düzenlenen Dünya Kupasında ülkemizi başarıyla temsil eden sporcuların isimlerini tek tek okuyarak tebrik eden Başkan Büyükakın; GEBZESEM’de herkesin spor yapabileceği açık ve kapalı alanlar oluşturarak, sporu sağlıklı yaşamın bir parçası haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Spor alanında önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Büyükakın, “Cumhurbaşkanımız liderliğinde milletimize hizmet noktasında durmayacağız. Vatandaşlarımızın ve özellikle gençlerin sporla buluşacağı, sportif anlamda tam bir cazibe merkezi olan tesislerimizi önümüzdeki günlerde hizmete açacağız” dedi.

SAĞLIKLI BİR YAŞAM SPORSUZ OLMAZ

GEBZESEM’in, özellikle gençlerin hizmetinde olduğunun altını çizen Başkan Büyükakın, “Spor tesislerimizin tamamı tüm Kocaeli halkının hizmetindedir. Her yaştan vatandaşımız buralara gelip spor yapabilir. Bunun için Spor Kenti Kocaeli’nin muhtelif yerlerinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, mahallelere açık alan spor sahaları, okullara spor salonları ve tesisler yapıyoruz. Sağlıklı bir yaşamın sporsuz olmayacağını biliyoruz. Vatandaşlarımıza, özellikle gençlerimize bol sporlu ve sağlıklı günler diliyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA

Başkan Büyükakın konuşmasının devamında, Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya verdiği değere işaret ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimizin sağlıklı ve sporcu bir nesil olarak yetişmesini çok önemsiyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin ya bir spor dalıyla ya da bir sanat dalıyla uğraşmalarını mutlaka öneriyorum. Kocaeli’de sporu yaygınlaştırmak ve herkesin spor aktiviteleriyle ilgilenmesini sağlamak için yoğun emek sarf ediyoruz. Spor Şurası, yerel, ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirilen organizasyonlar, amatör spora yapılan nakdi ve ayni destekler ile birlikte ücretsiz spor okulları projemiz, Spor Kenti Kocaeli yolunda önemli mesafeler almamızı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

AMATÖR SPORLARIN LOKOMOTİFİ OLACAK

Geleceğin şampiyon sporcularının, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin dört bir yanında hizmete sunulan spor tesislerinden yetişeceğini söyleyen Başkan Büyükakın, bu tesislerde yetenekli gençleri keşfedip onları hem ulusal hem de uluslararası spor hayatına kazandırmak amacında olduklarını vurguladı. Başkan Büyükakın, “Sporda marka takımımız Kocaelispor ile belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren Büyükşehir Belediye Kağıtspor amatör spor branşlarımızla önemli başarılar elde ediyoruz. Bu anlamda da spor kulübümüz bir lokomotif vazifesi görecek” dedi.

Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerine de sportif anlamda katkı sağlayacak olan GEBZESEM, 16 bin metrekare kapalı alana ve 2 bin metrekare peyzaj alanına sahip. Yapı; alt zemin kat, üst zemin kat ve birinci kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. GEBZESEM’de her branş için soyunma odaları ve duşların yer aldığı 50’şer kişilik judo, güreş, fitness salonları; 40’ar kişilik karate, taekwondo, boks, masa tenisi, geleneksel okçuluk salonları; 30 kişilik step aerobik, 15 kişilik çocuk oyun salonu; 100 kişilik çok amaçlı salon, 140 kişilik konferans salonu, 20’şer kişilik eğitim salonu; satranç salonu; dış alanda 300 metrelik epidyem zemin yürüyüş yolu; 50 kişilik kafeterya alanı ve 33 araçlık açık, 105 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

BERABERE KALDILAR

GEBZESEM’in tanıtımında Avrupa şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımız ile yapılan gösteri maçı renkli görüntülere sahne oldu. Başlama vuruşu öncesinde ise kadroda yer alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Teknik Direktör Osman Çakmak, birbirlerine dostluk maçı hatırası takdim etti.

Müsabakanın hakemliğini MHK eski Başkanı Mustafa Çulcu yaparken, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’dan oluşan karma takım ile Ampute Futbol Milli Takımımız 4-4 berabere kaldı.

 

NASIL ARANDI: #kocaelibüyükşehirbelediyesi #tahirbüyükakın #gebzesem #gebzesporcueğitimmerkezi #etkinlik #tatlıkuyumahallesi #müsabaka #spor #masatenisi #judo #tesis #amatörsporlar

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.