Fit Inside ile fit kalın!

2020-03-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-03-05
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

Daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşam için spor yapmak istiyor ancak vakit bulamıyor musunuz? Günlük hayatın baş döndüren koşturmacası içinde spora bir türlü zaman ayıramıyor musunuz? Spor salonlarında geçirilen uzun saatlerden ve yorucu egzersizlerden sıkıldınız mı? Neyse ki artık hayatın hızına ayak uyduran bir antrenman yöntemi var. Haftada 2 gün 25 dakika... Kendinize ayıracağınız bu küçücük zaman diliminde 4 ya da 6 saat spor yapmış kadar olacaksınız.  Öncesinde uzun hazırlıklara hatta spor çantası taşımaya bile gerek yok. Siz de şekilli ve fit bir vücuda sahip olmak, kas güçsüzlüğüne bağlı tüm bel ve sırt ağrılarından kurtulmak ya da performansınızı artırmak istiyorsanız Fit Inside’ın kapısını çalmanız yeterli. Kısa bir süre önce yenilenen yüzü ve ismiyle hizmete giren Fit Inside’a konuk olduk, yeni nesil antrenman yöntemini ve faydalarını iki ortak Aynur Hacıhüseyinoğlu ve Burcu Erken’den dinledik.

 

Aynur Hanım, Fit Inside sayesinde büyük bir değişim yaşadığınızı biliyoruz. Bize biraz kendinizden, Fit Inside ile nasıl tanıştığınızdan ve hayatınızdaki değişimden bahseder misiniz?

25 yıllık evliyim; biri 23 yaşında, diğeri 18 yaşında iki kızım var. Kocaeli’ye, eşimin işi dolayısıyla 8 yıl önce geldik. Mersin’de yaşarken bir işletmem vardı, şehir değişikliği söz konusu olunca kapatmak zorunda kaldım. Kocaeli’de yaşantıma ev hanımı olarak devam ediyordum ancak evde oturdukça kilo almaya başladım. 75 kiloya kadar çıktım, üstüne üstlük sağlığım da bozulmaya başladı. Karaciğerimde yağlanma, kolesterol, şeker... Eşim tedavi görmemi istedi fakat ben reddettim, bir-iki ay içinde kilo verip, forma gireceğimi söyledim. Hem spor yapacak hem de sağlıklı beslenerek kan değerlerimi düzeltecektim. Bunun için bir araştırmaya girmiştim ki karşıma Fit in Time çıktı. Kullandıkları makineleri araştırdım ve tam bana göre bir yer olduğuna karar verdim.

 

 

1.5 AYDA 9 KİLO VERDİM

 

Size cazip gelen tarafı neydi?

Haftada 2 gün, sadece 25 dakika egzersiz yaparak 4 ya da 6 saat spor yapmış kadar olacaktım. Şimdiki ortağım Burcu Hoca ile çalışmaya başladım. Burcu aynı zamanda yaşam koçum oldu. Spor salonunun dışında da birlikte uzun yürüyüşler yaptık, beslenmeme dikkat ettim, bölgesel yağlanma için soğuk lipoliz yaptırdım ve bir buçuk ay içinde tam 9 kilo verdim. Aynı zamanda sıkılaştığım için beni görenler en az 13-14 kilo verdiğimi düşünmeye başladı. Bu arada kan değerlerimi yeniden ölçtürdüm ve bütün sonuçlar gayet güzeldi. Öte yandan omuz ve sırt ağrılarımdan kurtuldum, kendimi çok daha iyi ve dinç hissetmeye başladım.

 

Kaç derste bu kiloya ulaştınız?

13 seanslık bir paket almıştım. Paketim bittikten sonra yeniledim ancak yeni paketimden sadece 2 seans kullanmıştım ki üye olarak girdiğim stüdyonun işletmesini devraldım. Toplamda 15 seansta 9 kilo verdim ve inanılmaz sıkılaştım, 44 bedenden 38 bedene düştüm.

 

Üye olarak girdiğiniz bu stüdyonun işletmecisi oldunuz, bu süreç nasıl gelişti?

Fit in Time’a devam ederken devredildiğini öğrendim. Burcu da çok istiyordu devralmayı. Birlikte geçirdiğimiz iki ay boyunca Burcu ile iyi bir ikili olmuştuk. Burcu, hoca olarak zaten işin içindeydi ben de bu süreçte gözlemleme imkanı bulmuştum. Stüdyoyu devralıp birlikte işletmeye kadar verdik. İsmini Fit Inside olarak değiştirdik, mekanı baştan aşağıya elden geçirdik, yeniledik. Burada 5 yıldır çalışan Volkan Uzala hocamızla birlikte yola çıktık, çok da güzel bir açılış yaparak işe koyulduk.

 

Aynur Hanım, Fit Inside’ın sisteminden bahseder misiniz?

Aslında yaşayarak görmek gerekiyor, tıpkı benim gibi. Herkese tavsiyem, 15 dakikalarını ayırıp, ücretsiz deneme seanslarına katılmaları. Burada ciddi anlamda zamandan tasarruf ettiren bir sistem var. Ayrıca spor salonuna giderken yanınıza alacağınız malzemelerin hiçbirine burada ihtiyacınız yok. Spor çantası dahi taşımıyorsunuz, derste kullanacağınız kıyafetleri biz veriyoruz. Duş alırken kullanacağınız havludan şampuana, saç kurutma makinesinden spreye kadar hepsini biz temin ediyoruz. Siz sadece spor ayakkabınızı getiriyorsunuz, dilerseniz burada da bırakabiliyorsunuz. Sporunuzu yaptıktan sonra giyinip, gündelik yaşamınıza devam ediyorsunuz.

 

 

ALMAN SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI

 

Burcu Hocam, burada kullandığınız teknoloji hakkında bilgi verir misiniz?

Stüdyomuzda kullandığımız Alman Miha Bodytec, Alman Sağlık Bakanlığı onaylı bir teknolojidir. Antrenmanlarımızın temelini oluşturan EMS sistemi ise 80 yıllık geçmişi olan ve fizik tedavi alanında yaygın bir şekilde kullanılan bir sistemdir. EMS sistemini inovatif bir şekilde tüm vücut antrenman teknolojisi haline getiren Miha Bodytec ile birlikte fitness sektöründe yeni bir dönem başlamıştır. Alman Miha Bodytec teknolojisi bugün Türkiye’de pek çok önemli hastane ve sağlık kuruluşunda hem fizik tedavi hem de obeziteyle mücadele alanında başarıyla kullanılıyor.

 

EMS sistemi nasıl işliyor?

Klasik antrenmanlar sırasında beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlayan elektrik sinyalleri gönderir. EMS sitemiyle beynin gönderdiği sinyallere ek olarak kaslara dışarıdan, çok daha yoğun uyarılar gönderilir. Uyarılar kaslarda kasılmaya neden olarak bütün ana kas gruplarının yanında erişilmesi en zor olan kasları bile harekete geçirir. Bu sistemle kaslar, hiçbir ağırlık kullanmadan ve eklemlere en ufak bir baskı olmadan çok kısa bir sürede çok daha yoğun bir şekilde çalıştırılabilir.

 

 

İNCELTİR, SIKILAŞTIRIR

 

Faydalarından bahsedelim biraz da...

Eğer beslenmenize de dikkat ederseniz çok kolay kilo vermeniz mümkün. 3-4 ayda 170 kilodan 130 kiloya düşen üyelerimiz var. Bu yöntem; inceltir, sıkılaştırır, yağ yakar. İç yağlanmayı en kolay ortadan kaldıran sistem olarak biliniyor. Özellikle karaciğer yağlanması olan hastalara çok iyi geliyor. Vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve inceltmenin yanı sıra sportif performans artışını da garantiler. Fit Inside’ın idman metoduyla klasik ağırlık idmanlarının çok ötesinde bir başarı elde edebilirsiniz. Performanslarını artırmak isteyen sporcular bu sistemden yararlanıyor. Kas güçsüzlüğüne bağlı tüm fiziksel problemlerin çözümünde etkili bir yöntem. Özellikle bel ve sırt ağrılarını ortadan kaldırıyor.

 

Herkes bu sporu yapabilir mi?

16 yaş üzerindeki herkes bu sporu yapabilir. 70 yaşında da üyemiz var. Kişinin yaşına ve fiziksel kapasitesine göre ders programı belirlediğimiz için herkese uygun. ‘Kimler yapamaz?’ diye soracak olursanız; kalp rahatsızlığı olanlar, hamileler, kanser tedavisi görenler, sara hastaları bu sporu yapamaz. Emzirme döneminde de ilk 6 ay tavsiye etmiyoruz.

 

Birebir çalışıyorsunuz değil mi?

İlk seans tanışma seansı oluyor, kişinin performansını ölçüyoruz, hangi hareketleri yapabildiğine bakıyor, herhangi bir rahatsızlığı var mı yok mu tespit ediyoruz. Sonrasında kişinin isteğini de göz önünde bulundurarak bir antrenman çizelgesi hazırlıyoruz. Örneğin kilo vermek istiyorsa ya da bir sağlık sorunu varsa; kas güçsüzlüğü, bel fıtığı veya boyun fıtığı gibi rahatsızlıklara yönelik antrenman programları hazırlıyoruz. Birebir çalıştığımız için çok daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz.

 

 

YENİLİKLER YOLDA

 

Bu sporu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Öncelikle bol bol su içmek ve beslenmeye dikkat etmek gerekiyor. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir durum yok. Antrenman sonrasında kişi kendisini çok daha enerjik ve dinç hissediyor. Aynı zamanda spor yaparken mutluluk hormonu salgılandığından kişi çok daha mutlu ve huzurlu oluyor. Kocaeli’de sadece Fit Inside’da bulunan bu sistemden herkesin yararlanmasını tavsiye ederiz.

 

Aynur Hanım, Fit Inside Studio’ya bir takım yenilikler getirme düşüncesinde olduğunuzu da biliyoruz, biraz da bundan bahseder misiniz?

Kendim bizzat deneyimlediğim için biliyorum stüdyomuzdaki antrenmanlara ek olarak kilo vermeyi hızlandırıcı yöntemlerden de yararlanmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte üst katımızda soğuk lipoliz uygulamasına başlayacağız. EMS sistemini destekleyici bu uygulamayla danışanlarımız çok daha kısa sürede istedikleri, hayal ettikleri vücuda kavuşacak.

 

 

İLETİŞİM

Adres: Körfez Mahallesi, Ahmet Ergüneş Sokak (Real AVM karşısı), No: 21, Kat: 4 İzmit

Telefon: 0 262 324 24 45- 0 553 142 80 11

Instagram: fitinsidestudio

NASIL ARANDI: #Fit Inside # sıkılaşmak # vücut # fit # spor # sağlık # yaşam # antrenman # Aynur Hacıhüseyinoğlu # Burcu Erken # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.