05-03-2024 06:43

Dünyagöz İzmit güven veriyor

2020-09-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-09-08
.stripslashes($urun->baslik).

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs ile mücadele sürüyor. Ülkemizin sahip olduğu güçlü sağlık sistemi ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel müdahale kabiliyeti, COVID-19 ile mücadelede başarıyı artırdı. Sağlık kurumlarının da bu anlamda gösterdiği çaba, sağlık hizmetine ihtiyacı olan vatandaşlarımıza güven verdi. Dünyagöz İzmit de sağlık hizmetinin güvenilir bir şekilde alınacağı kurumların başında geliyor. Pek çok insanın hastanelerin kapısından geçmekte tereddüt ettiği şu dönemde Dünyagöz İzmit, aldığı üst düzey önlemlerle göz sağlığı hizmetine ihtiyaç duyan vatandaşların endişe etmeden gittiği bir sağlık kurumu haline geldi.

 

 

GÖREVİNİN BAŞINDA

Kendisi de 6 aylık hamile olan ve hastanede alınan önlemlere güvendiği için işinin başında olmayı tercih eden hastane müdürü Sevim Aydın, Dünyagöz İzmit’te alınan üst düzey önlemleri şöyle anlattı: “Hastanemiz, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı önlemleri harfiyen uyguluyor. Hastanemiz o kadar hijyenik ve güvenilir ki hamilelik sürecinde izin almayı hiç düşünmedim, görevimin başında olup halkımıza hizmet etmek istedim.” Göz hastanelerinin pandemi (salgın) hastanesi olmadığını, rahatsızlığı bulunan hastaların gönül rahatlığıyla kendilerine başvurabileceğini söyleyen Aydın, şöyle devam etti:

“Hekimlerimiz bu dönemde; daha önce tanısı konulmuş ve tedavisi düzenlenmiş bir göz hastalığınız varsa tedavinize ihmal etmeden devam etmenizi, doktorunuz ve hastanenizle irtibat içinde olmanızı öneriyor. Acil tedavi gerektiren rahatsızlıkların tedavisinin geciktirilmemesi, tedavinin başarısı için oldukça önemli. Özellikle çarpma, batma gibi dıştan gelen etkilerle gelişen travmaya bağlı veya kimyasal göz yaralanmaları; hastalığa bağlı gelişen ani kalıcı-kısmi görme kayıpları; bekletilmeyecek tedavi ve ameliyat süreçleri gibi göz sağlığı ihtiyaçlarında hiç vakit kaybetmeden mutlaka göz hekimine başvurulması gerekiyor.”

 

 

HASTA NASIL KARŞILANIYOR?

Aydın, COVID-19 önlemleri kapsamında hastalarını nasıl karşıladıklarını şu sözlerle anlattı: “Tedavi ihtiyacınızda ilk olarak maske ve eldivenlerinizi takıp, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek, acil durumlarda randevu almadan doğrudan hastanemize başvurabilirsiniz. Hastane olarak misafirlerimizi, enfeksiyon komitemizin, T.C. Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün COVID-19 düzenlemeleri çerçevesinde karşılıyoruz. Hastanemizin kapısından girildiği andan itibaren tüm misafirlerimizin ateşini ölçüyor, yeni maske ve eldiven veriyoruz. Misafirlerimizi bekleme alanlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ağırlıyor ve muayene odasına alırken yanlarında yalnızca bir refakatçi kabul ediyoruz. Her hastadan sonra muayene odası sterilize edilerek yeni hastaya hazır hale getiriliyor.”

 

İŞİMİZ SAĞLIĞI KORUMAK

Dünyagöz İzmit’te uyguladıkları dezenfekte yöntemlerini de anlatan Aydın, “Bizim işimiz sağlığı korumak ve geri kazandırmak, bu doğrultuda gereken önlemleri alıyoruz. ‘Foglama’ adı verilen uygulamayla bütün hastanelerimizi dezenfekte ediyoruz. Ameliyathanelerimizin sterilizasyonunda kullandığımız bu yöntemi COVID-19 süreciyle birlikte hastanemizin her köşesinde, gün içinde düzenli aralıklarla uygulamaya başladık. Bunun yanında alkollü solüsyonlarla günlük temizlik çalışmaları da yapıyoruz. Hastanelerimize girildiği andan itibaren, karşılama ve bekleme alanlarımızda, muayene odalarımızda, hasta odalarımızda, laboratuvar ve tetkik odalarımızda, ameliyathanelerimizde, asansörlerimizde özetle hastanelerimizin tüm temas noktalarında gerekli tüm sterilizasyon işlemlerini yaparak salgına karşı önlemlerimizi en sıkı şekilde alıyoruz” dedi.

 

 

HER ŞEY KONTROL ALTINDA

COVID-19’dan korunmanın en önemli yolunun bireysel önlemlerden geçtiğini de hatırlatan Sevim Aydın, “Gelen misafirlerimizi, hastane çalışanlarımızı, doktorlarımızı virüsten korumak için maksimum önlemlerle hijyen uygulamaları yapıyoruz. Hastanelerimizde her şey kontrol altında. Bunu sağlamak için çok çalışıyor, hiçbir noktada taviz vermiyoruz ancak unutulmamalıdır ki COVID-19’dan korunmanın en etkili yolu; maske–eldiven kullanımı ve sosyal mesafeye dikkat etmekten geçiyor. Aldığımız bireysel tedbirlerimizden vazgeçmeden hem kendimize hem çevremize duyarlı hareket etmeliyiz” dedi. Aydın, bu süreçte vatandaşların panik yapmaması gerektiğini söyledi, kişisel tedbirlere sadık kalarak süreci hep birlikte atlatabileceğimizi de sözlerine ekledi.

NASIL ARANDI: #dünyagöz izmit # dünyagöz # pandemi # salgın # covid19 # koronavirüs #temizlik # hijyen # maske # mesafe # güvenli # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.