21-06-2024 14:58

Dekoratif çitte rakipsiz: Alper Öz

2019-04-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-09
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

  

İzmitli Alper Öz’ün 2006 yılında kurduğu Öztel Ticaret, kısa sürede tel ve çit sektörünün en başarılı firmalarından biri haline geldi.

Mızraklı çit sistemleri, çim çit sistemleri, panel çit sistemleri, dikenli teller, kapı sistemleri, rulo çit sistemi, mobil çit sistemi, jiletli tel sistemi, örgü tel, düğümlü tel çit, ferforje uygulamaları, kafes hasırı, panel çit sistemleri ve kayar kapı sistemleri gibi tel ile ilgili her türlü ürünün satışını yapan firma, güven ve çözüm odaklı çalışma prensibiyle sektöründeki yerini kısa sürede sağlamlaştırdı.

Dekoratif görünümü ve güvenli yapısı nedeniyle hem konutlarda hem de iş yerlerinde sıkça tercih edilen Dekoraçit ruloların satışını da yapan başarılı iş adamı Alper Öz’ü daha yakından tanımak istedik ve kendisiyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Alper Öz ve Öztel hakkında merak edilen her şey röportajımızda…

 

 

Alper Bey, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

1975 İzmit doğumluyum. Öz Ailesi’nin bir mensubuyum. Babam, Gölcük’teki Öz Kasap’ın sahibi Nizamettin Öz. Seymen Koleji’nden mezun olduktan sonra, Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde İngilizce işletme okudum. Evliyim, 3 çocuk babasıyım.

 

Eğitim hayatınız tamamlandıktan sonra hayat nasıl devam etti?

Okul bittikten sonra hemen İzmit’e döndüm ve 2000 yılında, o dönem Sabancı Holding bünyesinde olan Beksa’da işe başladım. 5 yıl satış –pazarlama bölümünde görev yaptıktan sonra Beksa’dan ayrıldım. Daha sonra da 2006 yılında Öztel’i kurdum.

 

Bir çit firması kurmaya nasıl karar verdiniz?

Çalışmayı çok severim. Çok küçük yaşlardan beri babamın dükkanında, iş hayatının içindeydim. Bir esnaf çocuğu olarak ticaret yapmam gerektiğini düşündüm. Beksa’da görev yaptığım süre içerisinde de bu sektörle ilgili ciddi bir bilgi ve birikime sahip olmuştum. Aslında ben sadece çit üzerine değil, tel üzerine faaliyet gösteren bir firma kurdum.

 

Öztel’in ürün gamında neler var?

Mızraklı çit sistemleri, çim çit sistemleri, panel çit sistemleri, dikenli teller, kapı sistemleri, rulo çit sistemi, mobil çit sistemi, jiletli tel sistemi, örgü tel, düğümlü tel çit, ferforje uygulamaları, kafes hasırı, panel çit sistemleri ve kayar kapı sistemleri gibi tel ile ilgili her türlü ürünün satışını yapıyoruz.

 

Biraz da Dekoraçit’ten bahseder misiniz?

Satışını yaptığımız Dekoraçit rulolar; dekoratif görünümü ve güvenli yapısı nedeniyle hem konutlarda hem de iş yerlerinde çok tercih ediliyor. Özel formüle sahip UV koruma faktörlü, alev almaz PVC’den üretilen çim görünümlü malzemenin; sıcak daldırma galvaniz iki telin üzerine, özel makinalarda sıkıştırılıp örülmesiyle yapılıyor. Bu ürünün elektrostatik fırın boyayla boyanmış özel panellere giydirilmesi ve tamamen el işçiliğiyle sarılmasıyla da çim görünümü sağlanıyor.

 

 

Peki, çim görünümlü bu rulolar dayanıklı mı?

Yağıştan, rüzgardan, güneşten etkilenmez. UV korumalı olarak üretildiği için rengi solmaz, dökülmez. Son derece uzun ömürlü ürünlerdir. Dekoratif görünümü ve sağlamlığıyla müşterilerimizin çok memnun olduğu bir ürün. Soğuk metal yerine, bitki efekti yaratan paneller göze hitap ettiği gibi site, müstakil konut ya da iş yerlerinin mahremiyetini de koruyor. 

 

Dekoraçit panellerin standart bir ölçüsü var mı? Her alana uygulanabiliyor mu?

100 cm x 10 m, 120 cm x 10 m, 150 cm x 10 m olmak üzere üç standart ölçümüz var ancak Dekoraçit rulolar istenilen ölçü ve renkte özel olarak da üretilebiliyor. Dekoraçit her alana ve her yapıya uygulanabilir bir sistem.

 

Bu çitler her zemine uygulanabiliyor mu?

Evet, her zemine uygulanabildiği söylenebilir. Eğer istenen çit için uygun zemin şartları yoksa; örneğin, müşterimizin arzu ettiği ürünün beton zemine uygulanması gerekiyorsa, firma olarak gerekli alt yapıyı da biz oluşturuyoruz.

 

 

Öztel’de uygulanan çit sistemleri sadece telden mi üretiliyor?

Bizim işimiz, tel. Müşterilerimizin taleplerini geri çevirmemek adına farklı malzemelerden üretilmiş çit sistemlerini de uyguluyoruz ama uzmanlık alanımız, tel ve tel kullanılarak yapılan çitler. 

 

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

 

Alper Bey, sizi sektörünüzdeki diğer firmalardan ayıran özelliğiniz nedir?

Uzun yıllardır aynı sektörde faaliyet gösteriyoruz. Ciddi bir bilgi, birikim ve tecrübeye, aynı zamanda işinin uzmanı bir ekibe sahibiz. Ancak tüm bunların dışında bizi sektörde güvenilir bir marka haline getiren özelliğimiz, çözüm odaklı ve süratli çalışma prensibimiz. İşimizle ilgili her türlü sorunda anında çözüm üretebilecek yeterliliğe ve donanıma sahibiz. Müşterilerimiz de bizi bu yönümüzle tanır.

 

 

Uzmanlık alanınız teller ama bildiğim kadarıyla şu sıralar farklı bir sektöre girmek üzeresiniz?

Evet, hem de tamamen farklı. Biraz önce de bahsettiğim gibi Kıbrıs’ta okudum. Okul bittikten sonra memleketime geri döndüm ama Kıbrıs’la olan bağım hiç kopmadı, kurduğum dostluklar devam etti. Kıbrıs gelişmekte olan bir yer ve özellikle yeme-içme mekanları konusunda bazı eksikleri var. Oradaki dostlarımın teşvikiyle, Girne’de bir yatırım yapmaya karar verdim; Göçmen Börek’in bir şubesini  Yavru Vatan’a açtım. Dükkanımız oldukça büyük ilgi gördü. Kıbrıs’ın farklı bölgelerinde yeni şubeler açacağız gibi görünüyor.

 

Biraz da iş dışındaki yaşamınızdan bahsedelim… Neler yaparsınız?

Ailece gezmeyi çok severiz, hiç evde durmayız. Hiçbir şeye üşenmeyiz. Öyle ki sabahın ilk ışıklarıyla yola çıkıp Çeşme’de kahvaltıya yetiştiğimiz, günü orada geçirip akşama eve dönmüşlüğümüz vardır. Çocukları da öyle alıştırdık. Parmağımı şaklatıp ‘hadi’ dediğim anda hepsi yola çıkmaya hazırdır. Bunun yanı sıra motor sporlarıyla ilgileniyorum. Sevgili dostum Gökhan Elbir’in başkanı olduğu Kocaeli Karting Kulübü Derneği’nin de başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum.

NASIL ARANDI: #Alper Öz # Öztel Ticaret # Mızraklı çit sistemleri # çim çit sistemleri # panel çit sistemleri # dikenli teller # kapı sistemleri # rulo çit sistemi # mobil çit sistemi # jiletli tel sistemi # örgü tel # düğümlü tel çit # dekoraçit #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.