Dünya görmeye değer!

2018-11-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-11-05
.stripslashes($urun->baslik).

Uzak veya yakını görmek için gözlük ya da kontakt lens kullanılmasının şart olduğu miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurları, çok özellikli merceklerle kolaylıkla ortadan kaldırılabiliyor. Gözlerde bulunan doğal merceklerin, yüksek performanslı, çok özellikli merceklerle değiştirilmesi sayesinde hastaların yakın, orta ve uzak mesafe görüşü düzeliyor. Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Yusuf Yıldırım, bu yöntemle gözlük ve lenslerden sonsuza kadar kurtulabilmenin mümkün olduğunu belirtiyor.

 

 

HERKESTE RASTLANABİLİR

Normal şartlarda herkesin bir miktar kırma kusuruna sahip olduğunu ifade eden Op. Dr. Yusuf Yıldırım: “Kırma kusurları, göz hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız durumlardır. Genellikle göz numaraları 0,50’ye kadar olan hastaların durumunu fizyolojik olarak kabul ediyor ve müdahale etmiyoruz ancak göz numarası bu eşiğin üzerindeyse müdahale ederek problemleri kolaylıkla ortadan kaldırabiliyoruz. Bu noktada çok özellikli mercekler hem yakın hem uzak görme problemlerine çözüm getirirken astigmatı da ortadan kaldırabiliyor. Hastalarımızın göz yapısı uygun ise bu tedavi yöntemini öneriyoruz” diyor.

Çok özellikli mercek tedavileriyle yakın, orta ve uzak mesafedeki görme problemlerine çözüm getirilebildiğinin altını çizen Op. Dr. Yıldırım: “Bugün kullandığımız yeni nesil çok özellikli mercekler sayesinde astigmat da dahil olmak üzere tüm görme kusurlarını ortadan kaldırabiliyoruz. Gözün içerisine yerleştirilen bu mercekler, ömür boyu gözlerde kalır ve normalde takılıp çıkarılabilen kontakt lenslerden farklıdır. Uzman bir hekim tarafından gözlere yerleştirilen bu merceklerin alerji yapması veya göz dokusu tarafından kabul edilmemesi mümkün değildir” şeklinde konuşuyor.

 


Op. Dr. Yusuf Yıldırım

 

ASTİGMAT İHMAL EDİLİYOR

Op. Dr. Yusuf Yıldırım, “Yapılan çalışmalar, astigmat rahatsızlığının toplumdaki her 10 kişiden 9’unda bulunduğunu, bunun da en az yarısının tedavi edilebilir ve tedavi edilmek zorunda olduğunu  gösteriyor” diyor ve devam ediyor: “Ancak astigmat bilincinin toplumda oluşmamış olması nedeniyle bu hastaların büyük bölümü tedavi edilememektedir. Doktora katarakt sıkıntısıyla başvuran her hastanın, astigmat derecesini sorması ve aynı ameliyat sırasında bunun da düzeltilmesini istemesi büyük önem taşımaktadır.”

 

HASTA SEÇİMİ EN ÖNEMLİ NOKTA

“Gerçekleştirilecek operasyon öncesinde hastaların detaylı bilgilendirilmesi ve bu tedavi için uygun olup olmadığının belirlenmesi büyük önem taşır” diyen Op. Dr. Yusuf Yıldırım, sözlerini şöyle noktalıyor: “Hasta seçimi ve uygunluğunun belirlenmesi özellikle kataraktı olan hastalar için büyük önem taşıyor. Her hastanın göz tipi operasyon için uygun olmayabilir. Bu ameliyatın başarıyla tamamlanması için uygun teknik, ameliyatın gerçekleştirildiği kurumun kullandığı teknik altyapı, hijyen koşulları, hekimin tecrübesi ve doğru mercek seçiminin yapılması olmazsa olmazlardır. Tüm bunların yanı sıra, göze uygulanacak lensin cinsi, kalitesi, derecesi ve göze nasıl bir açıyla yerleştirileceğinin doğru olarak saptanması da operasyonun başarısını etkileyecek faktörler arasında yer alır.”

NASIL ARANDI: #dünya göz # göz # görme # bakma # sağlık # astigmat # hipermetrop # miyop # yusuf yıldırım # izmit # doktor # mercek # çok özellikli mercek

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.