01-10-2023 04:50

Çocuk giyiminde VIP hizmet; Tiny Miny Kids

2020-10-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-10-05
.stripslashes($urun->baslik).

HABER:  Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

 

Minik prensesi ya da yakışıklı prensi için aradığı o çok özel kıyafetleri bulmakta zorluk çekenler… Yeni doğan bebeği için hem en sağlıklı hem de en şık ürünleri seçmeye çalışanlar… Stil sahibi miniğinin tarzına uygun parçalara ulaşmak için İstanbul’a gitmek zorunda kalanlar… Çocuğuyla gittiği mağazalarda yaşadığı kaostan, aradığını bulamamaktan, hak ettiği hizmeti alamamaktan şikayetçi olanlar… Müjde, artık Tiny Miny Kids var! İzmitli genç girişimci Dilek Çetinkaya, ilimizde çocuk giyimi alanında gördüğü eksikliği gidermek için kolları sıvadı ve Tiny Miny Kids markasıyla, İzmitlileri yepyeni bir konseptle tanıştırdı. Dilek Hanım’ın bir anne hassasiyetiyle projelendirerek hayata geçirdiği Tiny Miny Kids, kapılarını açtığı günden itibaren hem ürün kalitesi ve VIP hizmet anlayışı hem de sıra dışı mağaza tasarımıyla sektörüne yepyeni bir soluk getirdi. Kapılarını geçtiğimiz günlerde açan Tiny Miny Kids, insanı ilk görüşte etkisi altına alan, büyülü bir atmosfere sahip. Soft renkler ve sevimli hayvan figürleri kullanılarak dekore edilen şık mağazanın her detayında, Dilek Hanım’ın ince zevkinin izlerini görmek mümkün. Çocuklara ve ailelerine son derece ferah ve konforlu bir alışveriş deneyimi yaşatan mağaza, sıra dışı konseptiyle de ilimizde bir ilk. İsterseniz şimdi gelin, hem Dilek Hanım’ı biraz daha yakından tanıyalım hem de Tiny Miny Kids’te satışa sunulan ürünlere bir göz atalım.

 

CİDDİ BİR AÇIK VARDI

Uzun yıllar çeşitli kurumsal firmalarda yöneticilik yapan Dilek Çetinkaya anne olduktan sonra iş yaşamına ara vermeyi tercih etmiş. Bu dönemde, minik oğlu için aradığı ürünleri İzmit’te bulmakta zorlanan, alışveriş için sık sık İstanbul’a gitmek zorunda kalan Dilek Hanım; yeniden çalışmaya karar verdiğinde ise kurumsal hayata dönmek yerine, ilimizdeki bu açığı kapatacak bir girişimde bulunmak istemiş. İşte Tiny Miny Kids’in hikayesi tam da burada başlamış. Eğitimini, bilgi ve birikimini yepyeni bir alanda değerlendiren Çetinkaya, mağazanın proje aşamasını şu cümlelerle anlatıyor:

“Uzun yıllar kurumsal firmalarda yöneticilik yaptım, çok stresli bir iş hayatım oldu. Oğlum biraz büyüdükten sonra yeniden çalışmayı düşündüğümde, o yoğun ve stresli hayata geri dönmek yerine keyif alacağım bir iş yapmak istedim.

Anne olduktan sonra İzmit’te çocuk giyim alanında ciddi bir açık olduğunu fark etmiştim. Benim gibi düşünen annelerin ve dolayısıyla çocukların ihtiyacını karşılayacak bir mağaza açma fikri bana çok sıcak geldi. Eşimin de desteğiyle Tiny Miny Kids’i hayata geçirmeye karar verdim.” Bu düşüncelerle yola çıkan Dilek Çetinkaya, İzmit’e kaliteli, şık, sağlıklı ürünlerin satılacağı, konsept bir çocuk giyim mağazası kazandırmak için kolları sıvamış; ilk işi de İzmit’e getirmek istediği markalarla iletişime geçmek olmuş.

“İlk görüşmemi çocuk giyim alanında en kaliteli markalardan biri olan Carter’s ile yaptım. Projeyi çok beğendiler, hemen anlaşmaya vardık. Aklımdaki bir diğer marka da Pinolini’ydi ancak bu noktada işler biraz zorlaştı” diyen Dilek Çetinkaya sözlerine şöyle devam ediyor:

“Pinolini, Türkiye’de üretilen ancak Avrupa ve Amerika’da satış yapan bir marka. Ülkemizde sadece Beymen mağazalarında satılıyor. Bu markanın ürünlerini İzmit’e getirmek için firmayı ikna etmem çok zor oldu. Beymen, markayı gayet güzel temsil ediyordu, yurt dışı satışları da çok iyiydi. Bu nedenle İzmit’e ürün vermeye gerek görmüyorlardı. Projeyi çok beğenmelerine rağmen uzun süre direndiler ama ben de Pinolini’yi İzmitli ailelerle buluşturmakta kararlıydım. Uzun görüşmelerin sonunda ikna oldular ve anlaştık.” Carter’s ve Pinolini’nin ardından, Goose, Skip Hop, Stephan Joseph, Mayoral ve Igor gibi sektörün lider markalarıyla anlaşmalar da tamamlanınca, Tiny Miny Kids’in ürün yelpazesi yavaş yavaş şekillenmeye başlamış.  Sıra yeni doğan grubuna geldiğinde, Dilek Hanım, ürünleri yine anne hassasiyetiyle seçmiş. Bebeklerin tenine değen her şeyin yüzde yüz organik ve yüksek kaliteli olmasını isteyen Çetinkaya, bu grup için de Türkiye’de sadece Kanyon ve Emaar AVM’de satışı yapılan Nighty Night markasını tercih etmiş. Böylece, Tiny Miny’nin standları, dünyada kendini kanıtlamış 8 markanın birbirinden şık, kaliteli ve çok özel ürünleriyle dolmaya başlamış.

 

YÜZDE YÜZ ORGANİK

Tiny Miny Kids, 0-10 yaş grubu çocuklara yönelik hizmet veriyor. Mağazada, her biri birer tasarım harikası olan, yüzde yüz organik sertifikalı yeni doğan setlerini; bebekler için özel olarak üretilmiş tulum, kıyafet, iç giyim ürünlerini; stil sahibi miniklerin gardırobunda devrim yaratacak birbirinden şık giyim ve ayakkabı modellerini; kış aylarında çocukların şıklığını taçlandıracak mont ve kabanları bulmak mümkün. Gerek günlük giyimde gerekse özel günler için ihtiyaç duyulan yüzlerce modelin bir arada bulunabileceği Tiny Miny’de çocuk sağlığını tehdit edebilecek hiçbir ürüne ise yeri yok. Mağazasında sadece; çocukların narin cildine zarar vermeyen doğal malzemelerle tasarlanmış, güvenle kullanılabilecek ürünlerin satışını yapan Dilek Hanım, “Ürünlerimizin hepsi doğal kumaşlardan üretiliyor. Sentetik malzemelerin kullanıldığı ürünlerde dahi çocuğun tenine temas eden kısımlar yüzde yüz pamuk ya da keten kumaştan dikiliyor. Bunlar, çocuk sağlığına uygunluğu laboratuvar testleriyle defalarca kanıtlanmış ürünler.

Anneler özellikle Pinolini’nin bu konudaki hassasiyetini iyi bilir. Marka, koleksiyonlarında kullanacağı kumaşları dikimden önce yıkayacak kadar özenli olmasıyla ünlüdür” diyor.

Tiny Miny Kids’te, çocuk giyimin yanı sıra annelerin çok güvendiği, Skip Hop markalı mataraları ve mama kaplarını; Igor’un ünlü sandalet ve yağmur çizmelerini; taç, toka, bere gibi aksesuarları ve çocuk odaları için üretilmiş dekoratif yastık modellerini de bulmak mümkün.

Açıldığı ilk gün itibariyle büyük ilgi gören; gerek ürün gerek hizmet kalitesiyle ziyaretçilerinden tam not alan Tiny Miny Kids, İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde hizmet veriyor. Siz de bu birbirinden özel ürünleri yakından incelemek, İzmit’e ilk defa gelen birbirinden kaliteli çocuk giyim markaları hakkında detaylı bilgi almak ve alışverişi bir fincan kahve eşliğinde keyfe dönüştürmek isterseniz, Tiny Miny Kids’e mutlaka uğrayın deriz.

 

İLETİŞİM

Adres: Yahya Kaptan Mh. Sarı Mimoza Sk. Perihan Hanım Apt. (Armada 6 karşısı) İzmit Tel: 0549 548 41 41 - 0262 571 41 41

Web: www.tinyminyofficial.com

Instagram: @inyminyofficial

NASIL ARANDI: #tiny miny # kocaeli # çocuk # mağaza # alışveriş # moda # bebek # giysi # giyim # izmit #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.