19-06-2024 14:32

Century 21 Project Gayrimenkul ile ön yargıları yıktılar: Neşe & Yalçın Ergen

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 31/05/2024
İlimizin tanınmış iş insanlarından Mimar Yalçın Ergen ve eşi Yüksek Makine Mühendisi Neşe Ergen, inşaat alanında yıllara dayanan tecrübelerini Century 21 Project Gayrimenkul ile gayrimenkul sektörüne taşıdı. İkili, verdikleri çok yönlü hizmet ve imza attıkları iş birlikleriyle Kocaeli’de gayrimenkul piyasasındaki ön yargıları yıkmayı kısa sürede başardı
.stripslashes($urun->baslik).

İş hayatındaki başarılarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında aldığı önemli görevlerle de ilimizde geniş bir kesim tarafından tanınan Mimar Yalçın Ergen ile Kocaeli’nin pek çok prestijli inşaat projesinde imzası bulunan tecrübeli Makine Yüksek Mühendisi Neşe Ergen, yıllara dayanan deneyimlerini gayrimenkul sektörüne taşıdı. Bugüne dek tasarım, proje, inşaat, dekorasyon, ofis mobilyaları bayiliği gibi geniş bir yelpazede hizmet veren Ergen çifti, geçtiğimiz yıl global arenanın dev gayrimenkul markası Century 21 ile el sıkışarak Kocaeli’yi pek de alışık olmadığımız bir hizmet modeliyle tanıştırdı.

Gayrimenkul danışmanlığının teknik bilgi, finansal danışmanlık ve ekonomi okur-yazarlığı da gerektiren önemli bir meslek dalı olduğunun bilinciyle yola çıkan Neşe-Yalçın Ergen çifti, ‘Century 21 Project Gayrimenkul’ çatısı altında farklı uzmanlık alanlarında görev yapan güçlü bir danışman kadrosuyla çalışıyor; ihtiyaca yönelik doğru hamle ve yönlendirmelerle danışanlarına en yüksek faydayı sağlamak amacıyla hizmet veriyor.

Çağı yakalayan çalışma prensipleriyle dikkatleri çeken Century 21 Project, verdiği güvenilir hizmetle sektördeki ön yargıları kırmayı da kısa sürede başardı ve ilimizin en saygın firmalarıyla iş birliği yaparak Solin İnşaat Meditorium projesi, KVN Yapı Sıraselviler ve Boutique projeleri ile Türköz İnşaat Avlu 112 projesinin satış ve pazarlamasında tek yetkili gayrimenkul ofisi oldu.

Neşe ve Yalçın Ergen çiftini, Century 21 Project Gayrimenkul’un şık ofisinde ziyaret ettik; sektöre getirdikleri yenilikleri, hizmet noktasındaki farklılıklarını ve gayrimenkul sektöründeki hedeflerini kendilerinden dinledik.

Yalçın Bey, bize kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1977 yılında İzmit’te doğdum. İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden 1999 yılında mezun oldum. 2001 yılına kadar özel bir mimarlık-inşaat firmasında çalıştıktan sonra Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi’ni kurdum. Tasarım, proje, inşaat, dekorasyon, ofis mobilyaları bayiliği çalışma alanlarımız oldu; ‘proje ve uygulama’ olarak yurt içi ve yurt dışında 200’den fazla projeye imza attık. Ayrıca 2008 yılından beri Nurus Ofis Mobilyaları’nın Kocaeli bayiliğini yapıyorum. Son dönemde mimarlık ve inşaat sektörünün yanı sıra ‘ticari gayrimenkul geliştirme’ alanında da faaliyet göstermeye başladık. 2023 yılından itibaren Century 21 firması ile tüm Türkiye’de yatırım danışmanlığı yapıyoruz. Ayrıca 2008-2013 yılları arasında Mimarlar Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2009-2011 yılları arasında Kocaeli Akademik Odalar Birliği Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttüm. Şu anda da KOSİAD’ın (Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktayım. Neşe Hanım ile 2014 yılından beri evliyiz; Mustafa Yaman ve Hazan adında iki çocuğumuz var.

 

Neşe Hanım, sizi de tanıyabilir miyiz?

39 yaşındayım. Yüksek makine mühendisiyim, mesleğimde 15 yılı geride bıraktım. Uzun yıllardır mekanik tesisat projeleri çiziyor ve bunların uygulamasını yapıyorum. Son dönemde faaliyetlerimize gayrimenkul danışmanlığı da eklendi. MasterTurk bünyesinde bulunan Century 21 Gayrimenkul Danışmanlığı firmasının franchise hakkını aldım ve brokerlık yapmaya başladım.