22-02-2024 14:21

Cem Şakoğlu'nun 2019'dan beklentileri

2018-12-14    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-14
.stripslashes($urun->baslik).

2018 vedaya hazırlanıyor.  Vedalar hüzünlüdür aslında ama bu veda hüznü değil umutları, mutlulukları, güzellikleri, iyilikleri peşine taktı. Ondandır 2019’u heyecanla bekleyişimiz. Hayallerimiz, umutlarımız, yapamadıklarımız, yapmak istediklerimiz var. Peki, kentimizin tanınmış simalarının yeni yıldan beklentileri neler? Merak ettik ve sorduk. İşte cevapları…

 

CEM ŞAKOĞLU - Gazeteci

 

KEŞKESİZ BİR YIL OLSUN

Ne beklersiniz yeni seneden, her şey iyi olsun, güzel olsun. Büyük ikramiye bana çıksın (ki bunun için bilet almak önemli elbet) bekarsam evleneyim (ki bu da kişiye göre değişir) evliysem hep mutlu olayım. Yatlar, katlar, arabalar, bankalarda çok sıfırlı hesaplar. Sosyetede namım, sokaklarda raconum, sosyal medyada hesaplarım tıpış tıpış yürüsün, uyumasın büyüsün. Bir ayağım Maldivler’de, bir ayağım Dubai’de, bir elim yağda, diğer elim balda olsun. Gurmeler beni kıskansın, Nusret kankam, Acun kardeşim, Metin Hara ahretliğim, Aşkım Kapışmak olmayan dertlerimin babası olsun. Elimi sallasam ellisi, kolumu sallasam pillisi, bütün vücudumu sallasam her birisinin anında geleceği, git dediğimde de gideceği bacılarım, gacılarım, racolarım olsun. Hanlar, hamamlar, saraylar, hizmetçiler, elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmayacak bakıcılarım olsun. İstediğimi yiyeyim ama kilo almayayım. Sixpack’lerim, kalçalarım, göğüslerim, dudaklarım, elmacık kemiklerim, kaşlarım, kirpiklerim ve hatta tırnaklarım herkesinkinden iyi olsun. Bir bakan bir daha baksın, bakmayanın aklı kalsın. Gece elbisem ayrı, gündüz kıyafetim ayrı olsun. Ayakkabılarım ile çantalarım birbirine uysun. İmelda Marcos beni kıskansın, Adriana Lima çatlasın. Şansım açık olsun, karizmam tavan yapsın hatta Dan Bilzerian yanına beni de alarak hava yapsın. Mücevherlerim, saatlerim, teknolojik aletlerim, house partilerim, cafe breaklerim, lunch timelarım, yeri geldiğinde canım çekerse sıra gecelerim. Siyah havyarım, etli çiğ köftem, chateaubriand’ım, acımı Adana’m ve daha neler neler isterim yeni yıldan. Ama hepsi hayal. Hem de bomboş hayal. Bomboş olduğunu bildiğimiz halde hepimizin peşinden koştuğu hayaller ve daha acısı hepimizi gerçeklerimizden uzaklaştıran haberler.

Ne istiyorum biliyor musunuz yeni yıldan? Gelen senenin gideni aratmadığı bir yıl istiyorum. Çocukların savaşta ölmediği, göçte boğulmadığı, çalışırken iş kazasında yaşamını yitirmediği, tecavüze uğramadığı bir yıl isterim. Dahası onların çocuk olduğunun hatırlanmasını isterim. İnsanların birbirini rakibi olarak görmemesini isterim mesela. Bir olmayı, birlik olmayı, birbirimize yeniden sarılabilmeyi isterim. Ayrımcılığın her olgudan uzaklaştırılmasını, herkesin hayatını ve inançlarını özgürce yaşamasını, fikirlerini açıkça ifade edebilmesini isterim. Örf ve ananelerimizin, ahlakımızın, toplumsal hafızamızın geri gelmesini isterim mesela. Çünkü biz olduğumuzda güçlü bir toplumuz biz.  Yeni yıldan en çok istediğim şey ‘İdrak zenginliği.’ Allah toplum olarak yeni yılda hepimizin idrakini arttırsın inşallah. İnsan olduğumuzu ve hatta hepimizin insan olduğunu, yani aslında birbirimizden farkımız olmadığını anlamayı nasip etsin bizlere. Güzel günler istiyorsak, istiyormuş gibi davranalım. Huzur istiyorsak yaşamımızı ona göre programlayalım. İstediklerimize ulaşmak istiyorsak da ulaşabileceğimiz şeyleri isteyelim. Aksi takdirde yeni yılda da mutsuzluk kapımızda olacak. Herkese mutlu, huzurlu, sağlıklı, keyifli ve keşkesiz yıllar diliyorum.

NASIL ARANDI: #cem şakoğlu # 2019

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.