21-05-2024 06:43

Can'ın gözünden EKİM önerileri

2019-10-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-09
.stripslashes($urun->baslik).

Köfteci Mustafa’ya gidin

Yakın zamanda aklıma geldi, koşa koşa köfte yemeye gittim Köfteci Mustafa’ya. Adapazarı’nda ıslama köfte konusunda en iddialı bir kaç mekandan biri Köfteci Mustafa. Öğle ya da akşam yemeğinde farklı bir lezzet denemek istiyorsanız, Köfteci Mustafa’yı tavsiye ederiz. Çok uzun yıllardır hizmet veren mekanın tatlıları da köftesi kadar iddialı. Fırsat bulduğunuzda Köfteci Mustafa’ya mutlaka uğrayın.

 

JunIor Tattoo’da sadece dövme mi var sanıyorsunuz?

Bu şehrin en iyi dövme stüdyosu tartışmasız Junior Tattoo’dur. Fatih ve sevgili eşi Gökşen uzun yıllardır ben de dahil olmak üzere pek çok kişiye harika dövmeler yapmışlardır. Gökşen artık dövme yapmıyor ama son birkaç yıldır çok başka işler ortaya çıkarıyor. Junior Tailor markasıyla Yahya Kaptan şubesinde görebileceğiniz usta terzilik ürünü tasarımlar öyle kendine has ki, beni ancak o tasarımlara yakından baktığınızda anlarsınız. Gökşen’in aynı zamanda kaktüs ve skulentlere de profesyonel olarak tanımlanabilecek bir ilgisi var. Yahya Kaptan şubesinde bu konuda da çok güzel örnekler mevcut. Son olarak ekleyeyim Junior Tattoo aynı zamanda çok kaliteli bir koleksiyonun da sahibi. Gitmişken etraftaki objelere de bakmadan geçmeyin.

 

Ekimde Kartepe’ye kesin gidin!

Ekim bir başkadır Kartepe’de. Yeşilin her tonunun, sarının ve kahverenginin tonlarına dönüşünü an be an izleyebilirsiniz. Çok ilginç bir yerdir Kartepe. Hele biraz da doğa ile baş başa kalmayı seven biriyseniz, sizin için inanılmaz bir maceraya dönüşüverir Kartepe. Bu yüzden Kartepe’nin tadını çıkarın bu ekimde. Sadece kahvaltı yapmaya gitmeyin, yürüyüşlere çıkın, kamp kurun, ATV sürün, at binin, hiçbir şey yapamıyorsanız muhteşem manzaranın tadını çıkarın. Yanıbaşımızdaki cenneti görmeyi ihmal etmeyin.

 

İstanbul’da sahneler tıklım tıklım!

İstanbul’da çok güzel tiyatro oyunları sahneleniyor. Sizleri bu konuda bilgilendirmek istedim. Bu arada konuyla ilgili en derli toplu bilgiyi bulabileceğiniz kaynak; tiyatrolar.com.tr ismiyle yayın yapan etkinlik portalı. Aslında sadece bu bilgiyi aktarıp kenara çekilmek daha mantıklı ama ben  yine de ilgimi çeken birkaç oyunu sizler için sıralıyorum. İstanbul’da önümüzdeki ay 16 farklı oyun ve gösteri sahnelenecek. Anlayacağınız sahneler tıklım tıklım. Uzatmayayım, tiyatroya gitmek önemli, istatistikler hala yeterince oyun izlemediğimizi gösteriyor. Gidin lütfen, çocuklarınızı da götürün. Şimdiden iyi eğlenceler.

  

Telefonunuza Skywiev indirin!

Sizlere bir aplikasyon tavsiye etmek istiyorum. Çocukların bu konudaki eğitimi için de son derece faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Aplikasyonun ismi Skywiev. Gök cisimlerini telefonunuzun kamerası aracılığıyla, o an bulundukları konumda görebiliyorsunuz. Gezegenleri, yıldızları, samanyolu galaksisini izlemekle kalmıyor, İngilizce de olsa haklarında çok ilginç bilgiler edinebiliyorsunuz. Bunun yanında insan yapımı gök cisimleriyle ilgili detayları görebildiğiniz ücretli bir versiyonu da var. Şimdiki çocuklar uzay konusunda bir hayli meraklı olduğu için ailelerin de işini kolaylaştıracak eğlenceli bir aplikasyon. İndirip bir göz atmanızda fayda var.

 

Tebrikler!Outlet Vakko

Geçen gün Koray’la birlikte Outlet Center’da hizmet veren Vakko mağazasına gittik. Benim normalde pek uğradığım bir yer değildir Vakko ama haksızlık ediyormuşum açıkçası. Marka algısı aklımıza nasıl kodlandıysa artık, hep çok uçuk fiyatlar bekliyoruz. Neyse uzatmayayım, bir ayakkabı alarak çıktım mağazadan. Vans marka bir ayakkabıyı normal fiyatının dörtte birine aldım hem de. Vakko bu ürünleri bir pazarlama planı dahilinde ucuz alarak, müşterisiyle de ucuz buluşturuyormuş. Vallahi çok güzel hizmet. Tebrik ediyorum Vakko Outlet’i.

 

Müzik Reyonu’na uğrayın!

Sonunda birisi bu işi çağdaş, bu işe göre dizayn edilmiş sınıflarda ve her türlü imkana sahip bir okulda yapmaya başladı. Müzik Reyonu’nun, 41 Burda AVM’de açtığı yeni şubesinden bahsediyorum. Uzun yıllardır Yürüyüş Yolu üzerinde hizmet veren Müzik Reyonu geçtiğimiz günlerde yeni şubesinin kapılarını açtı. Müzik aletleri bakımından kentin en geniş koleksiyonuna ve satış ağına sahip kurum olarak da dikkat çeken Müzik Reyonu’nda isterseniz önemli müzisyenlerden ders de alabilirsiniz.

 

 

Myhane açıldı

İzmit’te gidilecek az sayıda meyhane var. Zaten bu kadar güzel manzarası olup, bu kadar az meyhaneye sahip başka da bir şehir yoktur herhalde. Bu eleştiriyi şimdilik bir kenara bırakalım ve asıl konumuza gelelim. Bu aralar herkesin dilinde yeni açılan bir meyhane var. Adı Myhane. Hiç gitmedim, sahibini hiç tanımıyorum ama bu konulardaki tercihlerine güvendiğim birinin son derece ısrarlı tavsiyeleri var. Açılan bu yeni mekanın hem varlığına destek olmak hem de şöyle güzel bir akşam geçirmek üzere gidin bence. Ben de gidip ilerleyen günlerde daha detaylı aktarımlar yapacağım. Bu arada Myhane, Kumkapı Balıkçıları sırasında, bilginiz olsun.

 

Stephan Bodzin geliyor

Biliyorsunuz zaman zaman elektronik müzikle ilgili etkinlikleri de aktarıyorum sizlere. Mesela, kasım ayının hemen başında çok güzel bir etkinlik var. Hem tarihi bir mekanda olması hem de elektronik müziğin önemli temsilcilerinden Stephan Bodzin’in performansı olması açısından önemli. Aslında Bodzin, Bigburn’de de muhteşem bir performans sergiledi ama tam 1400 yıllık Binbirdirek Sarnıcı’nda gerçekleşecek bu etkinliğin kaçırılmaması gerektiğini düşünüyorum. 4 Kasım Cuma günü gerçekleşecek etkinliğin biletleri biletino.com üzerinden satışa çıktı bile.

 

Doğapark’ı keşfedin!

Ben de yeni keşfettim, bir ara mutlaka Gölkaypark’da bulunan Doğapark’a gidin. Devasa bir tesis, hizmet son derece kaliteli ve yediğiniz ürünler son derece lezzetli. Çok fazla detay vermeyeceğim, bu konuyu tek bir fotoğrafla özetliyorum. Güzel bir yer, gidip görmeniz gerekiyor ve hazır gidip görmüşken Gölkaypark’ta gerçekleştirebileceğiniz bir sürü aktivite var. Hiçbir şey yapmasanız bile tertemiz havanın tadını ona eşlik eden doğa sesleriyle çıkarabilirsiniz. Güzel bir hafta sonu etkinliği olarak planlanabilir.

NASIL ARANDI: #can işiaktır # canın gözünden # ekim # öneri # kocaeli life #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.