25-02-2024 11:08

Burcu Gülener: Hayallerinizden ilham aldık

2018-06-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-06-05
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

  

Kavanlar İnşaat’ın İzmit Çayırköy’de yapımına başladığı son projesi Kavanya, geçtiğimiz günlerde Hayal Kahvesi Kocaeli’de gerçekleşen görkemli bir organizasyonla tanıtıldı. İlimizde son yıllarda hayata geçen en iddialı konut projelerinden biri olarak dikkat çeken Kavanya projesi; doğanın içindeki konumu, sıra dışı mimarisi ve sosyal donatılarıyla şimdiden büyük ilgi gördü.

Toplam bin 500 dairenin 3 etapta tamamlanacağı dev projenin ilk ayağı olan Kavanya Koru; göl, körfez ve koru manzarasına sahip 250 daireden oluşacak. Sakinlerine, kent hayatının avantajlarından mahrum kalmadan, doğanın içinde nefes alabilecekleri bir yaşam vaat eden Kavanya Koru, İzmit’te yepyeni bir hayatın kapılarını aralayacak gibi görünüyor.

Hem Kavanlar İnşaat’ın yeni marka projesi Kavanya hakkında bilgi almak hem de tam 16 yıldır firma bünyesinde yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Kavanlar İnşaat Konut Grubu Başkanı Burcu Gülener’i biraz daha yakından tanımak için Kavanlar’ı ziyaret ettik.

Gülener’in, ‘insanların özlemlerinden ilham alarak tasarladık’ şeklinde tanımladığı Kavanya projesi hakkında merak ettiğiniz her şey bu röportajda…   

 

 

 

Burcu Hanım, uzun zamandır Kavanlar İnşaat bünyesinde yöneticilik yaptığınızı biliyoruz. Sizi biraz daha yakından tanıyabilir miyiz?

1979 yılında, İzmit‘te dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi de burada tamamladım. Ardından Muğla Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi İngilizce bölümünde 1 yıl hazırlık okuduktan sonra turizm ve otel işletmeciliğinden mezun oldum. Turizm sektöründe uluslararası zincir otellerde 3 yıl görev yaptım. Sonrasında ailemin yanına dönmek istedim. İzmit’e döndükten sonra da Kavanlar şirketinde satış ve pazarlama koordinatörü olarak göreve başladım. Böylece inşaat sektörüne giriş yapmış oldum.

 

Mesleğinizle ilgili bir alan olmamasına rağmen, kariyeriniz inşaat sektöründe ilerledi. Sevdiniz mi bu işi?

Mezun olduğum bölümle pek alakalı olmasa da hareketli bir yapıya sahip olduğumdan bu sektörü çok sevdim. Zaten masa başı, sakin iş dünyası pek bana uygun değil. Ülkemiz açısından da lokomotif sektör olan inşaat, kişinin hayal gücünü kullanabileceği, insan ilişkilerinin son derece önemli olduğu bir sektör. Şu anda konut grubu başkanı olarak görevime devam ediyorum. Kavanlar ailesinde eylül ayında, 16’ncı yılımı kutlayacağım.

 

Kavanlar İnşaat, ilimizde hayata geçirdiği nitelikli projelerle tanınıyor. İlk projeniz hangisiydi?

Ben Kavanlar ailesinde göreve başladığım dönemde, şirketimiz de Yahya Kaptan bölgesindeki ilk projesi Armada Villaları’na başlıyordu. Armada Villaları, bu sektördeki ilk projemdir. Yani acemilik dönemim diyebilirim. İlk etapta 41 villadan oluşan projemizi 61 adet villa olarak tamamladık. Çok kısa sürede ilimizde en beğenilen ve en çok tercih edilen proje oldu. O dönemde elimde metreyle odaları ölçtüğümü; teknik bilgimi geliştirebilmek, satışta zorlanmamak adına haftanın 7 günü şantiyede olduğumu hatırlıyorum. Teknik ekibin peşinden koşturup onları sorularımla bezdirdiğim çok oldu. Sağ olsunlar benden yılmadılar. O dönemde bana öğrettikleri her şey bu sektörde başarılı olmam için çok değerliydi. Bunu her  yeni başlayan projede çok daha iyi anladım.

 

Armada Villaları’ndan sonra hangi projeler geldi?

Sonrasında aynı bölgede yine Kocaeli’nin ilk marka projesi olan Armadakent Park evlerine başladık. Bugün baktığımda, bu bölgede toplamda 10 farklı etapta bin 200 konut üretmişiz; bu büyük bir başarı. Armada projelerimiz devam ederken müşterilerimizin taleplerine cevap verebilmek adına 3 farklı bölgede Kavanium marka projemizi hayata geçirdik. Bin 548 konuttan oluşan Kavanium İzmit, 600 konuttan oluşan Kavnaium Körfez ve 392 konuttan oluşan Kavanium Gölcük projelerimiz il çapında çok ses getirdi. Şu anda da Kavanium Gölcük 2 yoğun talep üzerine devam eden projelerimizden. Yine Yahya Kaptan bölgesinde Armadakent 6. Etap, Perihan Hanım apartmanı, Bahçecik Kavanzade Konakları ve İstanbul Bostancı’da kentsel dönüşüm projesi olan Dilce Kavan apartmanı devam eden projelerimiz.

 

 

 

Ve şimdi yepyeni bir marka projeye daha başlıyorsunuz. Kavanya Koru’dan biraz bahseder misiniz?

2 hafta önce büyük heyecanla  lansmanını yaptığımız Kavanya projesi, şirketimizin yeni marka projesi . Toplam bin 500 daireden oluşacak projenin ilk etabı olan Kavanya Koru 250 daire ile satışa sunuldu.

 

Proje çok kısa sürede büyük ilgi gördü. Projeyi benzerlerinden ayıran nedir?

Evet, proje için gerçekten çok yoğun çalıştık ve bunun neticesinde projemize ilgi oldukça fazla. Bu ilgi bizi çok mutlu ediyor. Kavanya Koru, çok özel bir proje… Zaman zaman herkesin aklına gelen; şehir stresinden uzaklaşıp doğada yaşama hayali vardır ya… Hani kalabalıklardan uzakta, nefes alarak, hissederek yaşamak ama kentin avantajlarına da bir o kadar yakın olmak istersiniz. Biz Kavanya Koru’yu bu özlemden ilham alarak tasarladık. Kavanya Koru tertemiz havası, konumu, yatırım değeri, sosyal olanakları, eşsiz manzarası ve yenilikçi mimarisiyle sakinlerine huzur vaat eden; ayrıcalıklarla dolu bir proje. Projemizin ana sloganından da bu ayrıcalıklı yaşamı vurguladık: ’Korunun ayrıcalığı; koru ayrıcalığı’

 

Proje kaç etaptan oluşuyor?

Kavanya projesi kapsamında, 3 etapta toplamda bin 500 konut bulunacak. İlk etabı Kavanya Koru’da toplamda 6 blok ve 250 daire bulunmakta. Daire tiplerini tamamen ailelerin isteklerini ve rahatlığını göz önüne alarak 1+1 ,2+1 ve 3+1 olarak tasarladık. Kendi içerisinde farklı dağılımlara sahip 1+1 bahçe dubleksleri ki bahçe kullanımlı daireler özellikle çok keyifli. Aynı şekilde 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde de bahçe kullanımlı dairelerimiz mevcut. 1+1, 2+1 ve  3+1 çatı dubleksi dairelerde ise teras kullanımlı dairelerimiz bulunuyor. Bu daireler ise son derece güzel koru, göl ve körfez manzarasına sahip. Tabii ki 1+1, 2+1 ve 3+1 standart dairelerimiz projede çoğunlukta. Projedeki dairelerin büyüklüğü 85 ila 155 metrekare  arasında değişkenlik gösteriyor.

 

KORU VE GÖL MANZARASI

Sitenin sosyal donatılarından da bahseder misiniz?

Kavanya Koru’da dostlukların gün be gün gelişeceği ve komşuluk ilişkilerinin pekişeceği sosyal alanlar tasarladık. Bloklar arasındaki yeşil alanlar ve akan bir gölet etrafındaki bahçe kullanımlı daireler gibi…  Bunun yanında koru manzarasına hakim fitness salonu, hemen üzerinde yine koruyu ve gölü gören açık yüzme havuzu, günün yorgunluğunu atacağınız sauna ve yine sportif faaliyetlerinizi sürdürebileceğiniz tenis kortu ile basketbol sahası sunduğumuz sosyal donatılar arasında.

 

Kavanya Koru sakinlerini ne gibi ayrıcalıklar bekliyor?

Doğal güzellikleri, günlük yaşamın her anına dahil etmeyi amaçladığımız projemizde; hem rahatlamak hem de keyifli bir hayata adım atmak isteyenleri, koruma altına alınmış yemyeşil güzellikler bekliyor. Günümüzde şehrin merkezinde doğayla baş başa yaşamak gerçekleşmesi zor bir hayal. Taze bir nefese ulaşmak ise bol zaman gerektiren bir zahmete dönüşüyor. Kuzey Otoyolu ve 3. Köprü bağlantı yollarına kolay ulaşımıyla Kavanya Koru’da ulaşım çok kolay ve çok rahat. Kavanya Koru sakinleri, bundan böyle vakitlerini yollarda değil, sevdiklerinin yanında geçirebilecek. Aynı zamanda yüksek yatırım getirisiyle, geleceğe güvenle bakmaya imkan veren bir proje. Kavanya Koru’da büyüyen çocuklar, hayallerine ilk adımı bilgisayar başında değil; güvenlikli, zengin sosyal donatılı ve rengarenk doğanın kucağındaki bir ortamda atabilecek.

 

Projenin teslim tarihi olarak ne öngörülüyor?

Kavanya projemizin temeli önümüzdeki günlerde atılacak; şu an inşaat sahasındaki çalışmalarımız ve mobilizasyon işlemlerimiz devam ediyor. İnşaat başladıktan sonra her projemizde olduğu gibi maksimum 24 ayda konutlarımızı yeni sahiplerine gururla teslim edeceğiz.

 

 

 

VADE FARKSIZ ÖDEME

Kavanya Koru’dan ev sahibi olmak isteyen ailelere ödeme kolaylığı sağlandığını biliyoruz. Lansman fiyatları hakkında da bilgi verir misiniz?

Ülkemizin şu an içerisinde bulunduğu bu değişken ve dengesiz ekonomik sürecin suni olduğuna inanıyorum. Konut kredilerindeki artışa karşı, Kavanlar ailesi olarak tüketicilerimize büyük kolaylıklar sunuyoruz. Kavanya Koru projemizden ev sahibi olmak isteyenleri, lansmana özel çok uygun fiyatlar bekliyor. Metrekare birim fiyatımız, 2 bin 500 TL ile 3 bin TL aralığında değişiyor. Peşin alımlara özel indirimlerin yanı sıra farklı ödeme planlarıyla tüketicimize ulaşıyoruz. Tüketicilerimiz özellikle 60 ay vade farksız ödeme seçeneğinden çok memnun.

 

Burcu Hanım, projenin çok kısa sürede bu kadar başarılı olmasının sebebi nedir?

Kavanlar İnşaat’ın her bir projesinin bu denli başarılı olmasının ilk sebebi, ‘insan odaklı’ olmasıdır. Biz her yeni projede önce insanımızı projemizin odağına koyuyoruz. Çok güçlü bir feed back’e sahibiz. Müşterilerimizin taleplerini dikkatlice dinler, kayıt altına alırız. Hayata geçireceğimiz her yeni projede o kayıtlar dikkatlice incelenir ve projelerimize özenle yerleştirilir. Bizim çıkış noktamız, müşterilerimizin hayalleri ve istekleri.

 

Projeye Kocaeli dışından da ilgi var, bunu neye bağlıyorsunuz?

Evet, tüm projelerimizde olduğu gibi Kavanya Koru projemize de şehir dışından oldukça fazla ilgi var, bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor. İlimizde yaşayan insanların yanı sıra diğer illerden de aynı güveni ve sadakati görmek yaptığınız işteki başarımızı gösteriyor. Müşteri sadakatini sağlayabilmek uzun ve zorlu bir süreçtir. Bunu her ayrı projemizi takip eden ve bizlere güvenen tüketicilerimizi gördükçe başardığımızı daha iyi anlıyorum, bu vesileyle tüm müşterilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

NASIL ARANDI: #kavanlar inşaat # kavanlar # kavanlar grup # kavanlar beton # kavanya koru # cengiz kavan # burcu gülener # armada kent # kocaeli # çayırköy # izmit # konut # inşaat # ev # daire # lüks #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.