23-02-2024 14:09

Bu kafede her şey MUTLULUK!

2017-03-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-03-04
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Zeynep AKAR • FOTOĞRAFLAR: Rana ANAR

 

Minicik, şipşirin, sımsıcak bir kafe… Kapısını açıp içeriye giriyorsunuz, mis gibi çay ve kurabiye kokusu karşılıyor sizi.  Evinizin mutfağı kadar samimi, tanıdık… Ve aynı adı gibi şeker mi şeker. Kapılarını geçtiğimiz ay açan Candy Cake House, farklı konseptiyle şimdiden pek çok İzmitlinin uğrak noktası olmayı başardı. Bu sıra dışı mekanın sahibi, ilimizin tanınmış iç mimarlarından, Muharrem Subaşı. Kocaeli Üniversitesi’nin iç mimarlık bölümünden mezun olduktan sonra alanında başarılı işlere imza atarak adını kısa sürede duyuran Subaşı, hayalini kurduğu butik hizmet veren kafeyi İzmit’te hayata geçirdi. Daha önce de kısa sürelerle, tasarımını yaptığı kafe-restoranların işletmesini üstlenen başarılı iç mimar, 1990’ların ünlü çizgi film karakteri Şeker Kız Candy’den esinlenerek açtığı mekanını, ev konseptiyle dekore etti.

 

 

‘CEVİZ KURABİYE’Yİ DENEYİN!

Kırmızı, beyaz, siyah renklerle dekore edilen; birbirinden sempatik pek çok aksesuarla renklenen mekanın sadece 3 masası bulunuyor ve bu masalar günün her saatinde doyumsuz dost sohbetlerine ev sahipliği yapıyor. Mini bir şömineyle daha da sıcak bir görünüm kazanan Candy Cake House, konuklarına her daim samimi bir ortam sunuyor. Candy Cake House’un menüsü de konsepti gibi özel. Mekanına gelen misafirlerine spesiyal kek ve kurabiyelerini ikram eden Muharrem Subaşı’nın satışa sunduğu ürünlerin tamamı özel tariflerle, ev usulüyle pişiriliyor. Özellikle ‘ceviz kurabiye’siyle damaklarda iz bırakan Candy Cake House, sipariş üzerine kahvaltı servisi de yapıyor.

 

Candy Cake House’un spesiyali ‘ceviz kurabiye’.

 

 

EL EMEĞİ, GÖZ NURU

 

Aslına bakılırsa, Candy Cake House’da sadece menüdeki ürünler değil, her şey satılık.  Kafe bünyesinde bir sosyal sorumluluk projesini de hayata geçiren ve Candy Akademi’yi kuran Muharrem Subaşı, mekanının dekorasyonunda ev kadınlarının el emeği göz nuru ürünlerini kullanmış. Özellikle Gül Özbay, Güner Aydın ve Nuray Subaşı’nın imzasını taşıyan pek çok aksesuar, mutfak eşyası, duvar saatleri, duvar süsleri hem Candy Cake House’un raflarını süslüyor hem de talep edildiği takdirde satışa sunuluyor.

 

Feyzan Soydemir, Candy Cake House’un işletmesinde, yakın dostu Muharrem Subaşı’ya destek veriyor.

 

Subaşı, zaman içinde Candy Akademi’yi daha da aktif hale getireceklerini ve markanın konseptine uygun tasarımlar yapan ev kadınlarının ürünlerini değerlendireceklerini söylüyor. Eğer siz de küçük kahve molaları için diğerlerinden farklı, sımsıcak bir adres arıyorsanız, Candy Cake House’a mutlaka uğramalısınız. Pişman olmayacaksınız…

 

Muharrem Subaşı

 

İLETİŞİM

Oğuz Yokuşu Hacı Kasım Cad. No.3 İZMİT

NASIL ARANDI: #Candy Cake House # kocaeli # izmit # mekan

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.