21-05-2024 06:48

'Bizim gücümüz eğitimli nesillerdir'

2018-05-22    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-05-22
.stripslashes($urun->baslik).

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Mustafa Üstündağ Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ebru Şınık, Okul Müdürü Zekeriya Urun ve Türkiye Karate Şampiyonasında birincilik elde eden Zeynep Ceren Şınık, Taylan Cemal Sakin ve Kutay Gökalp’ı makamında kabul ederek tebriklerini iletti. Her yaştan insanın spor yapması gereğini belirten Karaosmanoğlu, “Kentimiz genelinde ortaya koyduğumuz “Ücretsiz Spor Okulları” projesi bu noktada çok önemli bir yerdedir. Çocuklarımızın küçük yaşlardan itibaren spor yapmaları gelişimlerine de büyük katkı veriyor. Bizim gücümüz eğitimli ve spor yapan nesillerdir” dedi.

 

ÇOCUKLARIMIZA KILAVUZLUK ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

“Millî birlik ve beraberliğimizi pekiştirme, gençlerimizin Türkiye Cumhuriyetini koruma ve kollama görevini, sorumluluğunu tazeleme yolunda yeni heyecanların yaşandığı bugünlerde geçmişini, tarihini, kültürünü bilen, özüne ve kültürüne sahip çıkan toplumlar, ilelebet yaşama hakkına sahip olacaklar” diyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bunu da çocuklarımızla ve gençlerimizle başaracağız. Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlarımızın teminatı, Türk milletinin geleceği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin emanetçileri olarak, şehitlerimizin kanıyla sulanan ay yıldızlı bayrağımızı yere düşürmeden, Millî birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeden emin adımlarla yürüyecekler. Bizler de aydınlık geleceğe yürürken çocuklarımıza kılavuzluk etmeye yol göstermeye devam edeceğiz. Çünkü geleceğimiz bugünün çocukları, gençleridir” ifadelerini sarf etti.

 

YARINLARINI DA GÜVENCE ALTINA ALIYORUZ

Zihinsel, bedensel ve ruhsal yönden “çağrısı ile çağını kurabilecek” potansiyele sahip, ihyacı ve inşacı bir gençlik oluşumu için mücadele etmeye devam ettiklerini de dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu kapsamda oluşturduğumuz Gençlik Kılavuzu’muz ile hem ödül aldık, hem de Türkiye’ye örnek bir model daha sunmuş olduk. Gençlik Kılavuzu dediğimiz; Bilgi Evleri, Akademi Lise Akademi Üniversite, Gençlik Kampları, gençlik liderleri ve Uluslararası Öğrencileri de kapsayan; Gençleri çok geniş bir çerçevede geleceğe hazırlayan yani gençlere kılavuzluk eden bir oluşum. Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu oluşum içerisine davet ederek yarınlarını da güvence altına alıyoruz” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu ayrıca görüşmede derece elden eden öğrencileri ayrı ayrı tebrik etmeyi de ihmal etmedi.

 

NASIL ARANDI: #Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu # Gebze Mustafa Üstündağ Ortaokulu

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.