13-04-2024 09:09

Biri kar tatili mi dedi?

2018-01-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-01-07
.stripslashes($urun->baslik).

Aman da aman, kimler gelmiş!

O çok sevdiğimiz güzeller güzeli kar tatilleri mi gelmiş acaba?

Kimi zaman işleri astıran, kimi zaman evde pijama partileriyle taçlandırılan, kimi zaman da küçük gezilere imkan tanıyan karlı günler bizlerle.

Kışımızın neşesi, güneşli güzel bahar günlerini “Şunun şurasında bahara ne kaldı” nidaları eşliğinde müjdeleyen kar tatilleri de başladığına göre yakın çevreye kaçma girişimleri kısa süre içerisinde hız kazanır.

Program yapmadan olur mu peki?

Elbette olmaz!

“Tatil her zaman tatildir” diyerek biz tavsiyelerimizi söyleyelim, herkes kendi meşrebine göre program yapar, yapmayan da evinde kahvesiyle “zen mode on” sıcak sıcak zaman öldürür.

Gezin arkadaş, hep gezin. İnsanoğlu sadece durmaya gelmiş olamaz. Gittiğiniz zaman nerede kalacağınızı hiç dert etmeyin.

Tatillerde nerede kalacağız sorunsalı çözüleli bir hayli zaman oldu…

Artık neredekal.com’a usulca süzülüyorsunuz, planınızı şıp diye yapıyorsunuz ve hop tatildesiniz!

“Biri bakıp bize de söylese ya” diyenler için, neredekal.com’dan dört muhteşem tatil tavsiyesi sizlerle…

AMASRA’DA BALIK MEVSİMİ

Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı, bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan Amasra hem 3000 yıllık tarihi, yerel sanatları, ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden. Ayrıca şimdilerde balık mevsimi olması sebebiyle de mutlaka gidilmeli. En lezzetli balıkların ve muhteşem deniz mezelerinin tadına bakmak için güzel bir fırsat olabilir.

Amasra ile ilgili detaylar burada: http://amasra.neredekal.com/

KIŞIN ABANT’SIZ OLMAZ

Denizden yaklaşık 1350 metre yükseklikteki gölün çevresini dolaşan 7 kilometrelik yol, karda yürüyüş yapmak için en ideal yerlerden biri.

O muhteşem ormanlık alanlar, eşsiz güzelliğiyle sizleri büyüleyecek gölleri karla kaplıyken mutlaka görmeniz gerekiyor.

Abant’ın detayları için ise http://abant.neredekal.com/

CANI KAYAK TATİLİ ÇEKENLERE “KARTALKAYA”

“Gölü falan boşver kayak tatili yok mu?” diyenleri de böyle alalım. Bolu Kartalkaya’da kayak sezonu aralık ayında başlamakta ve nisan ayına kadar devam ediyor. Kartalkaya’da 1850 – 2200 m. yükseklikte kayılabiliyor.

Kartalkaya kayak merkezi, Alp disiplini ve tur kayağı için elverişlidir. Kartalkaya kayak merkezi, yarı ılıman iklim kuşağında yer almaktadır, kış döneminde 3 metreye kadar kar görülebilmektedir.

Kayakçıları da böyle alalım: http://kartalkaya.neredekal.com/

KARTEPE’NİN EN GÜZEL ZAMANLARI

Kartepe’yi bu listeye eklemeden geçmeye gönlüm el vermedi açıkçası. Bursa, Ankara, İstanbul üçgeninin tam ortasındadır Kartepe. Uzun uzun yolculuklar yapmadan ulaşabileceğiniz Kartepe, Kocaeli’nin güneydoğusunda, Samanlı Dağları’nın zirvesinde yer alır ve Marmara Bölgesi’nin Uludağ’dan sonra en çok tercih edilen kayak merkezidir. Aralık ayında başlayıp şubat sonuna kadar devam eden kayak sezonu, 80 – 200 cm arasında değişiklik gösteren kar kalınlığı, amatör ve profesyoneller için ayrı ayrı düzenlenmiş 12 pist, 3 telesiyej, 1 teleski, kayak malzemeleri kiralayabileceğiniz ve ders alabileceğiniz kayak hocaları ile kayak tutkunlarını bekliyor.

Burdan da Kartepe’ye : http://kartepe.neredekal.com/

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.