17-07-2024 16:19

Bir aksesuar mağazasından fazlası: Charms Jewelry

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 02/07/2024
Elif Bozkurt tarafından ilimize kazandırlan Charms Jewelry, satışa sunduğu binlerce üstün kaliteli ürünün yanı sıra son derece şık ve ferah iç dizaynıyla da görenlere “Bir aksesuar mağazasından fazlası” dedirtiyor
.stripslashes($urun->baslik).

Röportaj: Zeynep Akar

Fotoğraflar: Hakkı Timuçin

 

İlimizin başarılı iş kadınlarından, Elif Bozkurt Güzellik Merkezi’nin sahibi Elif Bozkurt, geçtiğimiz günlerde hizmete açtığı Charm Jewelry adlı takı ve aksesuar mağazasıyla iş hayatındaki farkını bir kez daha ortaya koydu. Kocaeli Adliyesi’nin karşısında açılan ve gerek dizaynı gerek satışa sunduğu ürünlerin kalitesiyle görenleri şaşırtan Charms Jewelry, takı ve aksesuar konusunda aradığını bulamamaktan yakınanların yüzünü güldürmeyi kısa sürede başardı. Toplam 250 mertekare alana sahip son derece şık mağazasında, yaklaşık 4 bin adet ürünün satışını gerçekleştiren Elif Bozkurt, her tarza, her bütçeye ve yeni trendlere uygun aksesuar arayışında olan herkesi Charms’a bekliyor.

Elif Hanım, sohbetimize sizi tanıyarak başlayalım…

1992 yılında Yalova’da doğdum. Güzellik uzmanıyım, bir kız çocuğu annesiyim. İş hayatına İzmit’te başladım. Çocukluğumdan beri içerisinde olmak istediğim güzellik sektöründe kendimi geliştirerek önce çeşitli merkezlerde görev aldım, sonra da kendi işletmemi açtım. Adımı taşıyan güzellik merkezimde hem kadınlara hem de erkeklere lazer epilasyon, cilt bakımı, manikür, pedikür, kaş alımı, ipek kirpik, kirpik lifting ve kalıcı makyaj uygulamaları yapıyoruz. Son olarak, geçtiğimiz günlerde açtığım Charms Jewelry ile takı ve aksesuar sektöründe de faaliyet göstermeye başladım.

Yeni bir sektöre daha adım atma fikri nasıl oluştu?

Aslına bakarsanız, “böyle bir hayalim vardı” dersem yalan söylemiş olurum. Bununla beraber, kadınlara hizmet veren bir sektörde iş yapınca onların ihtiyaçlarına, isteklerine daha hakim oluyorsunuz. Güzellik salonumdaki müşterilerimden sık sık Kocaeli’de takı ve aksesuar üzerine geniş kapsamlı, her çeşit takının bulunabileceği, büyük bir mağaza olmadığıyla ilgili şikayetler duyuyordum. Yapı olarak da kadınları güzelleştirmeyi, giydirmeyi, süslemeyi hep sevdim. Onların yönlendirmesiyle küçük bir araştırma yaptım ve gerçekten böyle bir mağazaya ihtiyaç olduğunu gördüm… Kısacası, bu ışıltılı hayatı, müşterilerimin yönlendirmesiyle seçtim.

 

GARANTİLİ ÜRÜNLER

Bize biraz Charms Jewelry’den bahseder misiniz?

Charms, toplamda 250 metrekarelik alana, 4 bankoya ve 7 reyona sahip; gelen herkesin çok ferah ve şık bir ortamda, geniş stantlarda, birbirine rahatsızlık vermeden, binlerce çeşit arasından diledikleri takıyı bulabileceği, uzun ve keyifli zaman geçirerek alışveriş yapabileceği bir takı ve akseuar mağazası. Ben her bütçeye sahip insanın, şık ve kaliteli ürünlere ulaşabilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle mağazamızdaki ürün yelpazesini de bu şekilde oluşturduk. Charms, gerek dış görünüşü gerek iç dizaynıyla oldukça şık ve zengin görünen bir mağaza oysa içeride herkese hitap eden ürünlerimiz var. Mağazamızda, pazar hariç haftanın altı günü, 09.30-21.30 saatleri arasında dört kişilik ekibimizle hizmet veriyoruz.

 

Satışa sunduğunuz ürünler arasında neler var?

Güzel görünme isteği, insanların yaratılışından gelir. Dolayısıyla eski çağlardan beri insanoğlu, beğendiği ve kendisini daha da güzelleştireceğini düşündüğü her nesneyi vücudunda taşımaya özen göstermiştir. Bu tutku günümüzde de değişmedi. Biz, mağazamızda her bütçeye uygun, modern, günün trendlerine uygun, çok zevkli takı ve aksesuarların satışını yapıyoruz. Stantlarımızda bijuteriye de yer verdik ama ürün yelpazemizin çok büyük bir çoğunluğunu çelik ürünler oluşturuyor. Orijinaline sadık kalınarak üretilmiş, modaya uygun çelik takı ve aksesuarlar; altın suyuna batırılmış 316L kaliteli çelik malzemenin zirkon taşlarla süslenmesiyle üretilen xuping aksesuarlar, 14K altın kaplama ürünler en çok tercih edilenler arasında.

BİRİNCİ SINIF KALİTEDE

Çelik ürünlerin ömrü de uzun oluyor, değil mi?

Çelik grubunun tamamı birinci sınıf kalitede üretilen, altından farksız görünen, sudan, havuzdan, denizden etkilenmeyen, kararma yapmayan ve çok uzun yıllar kullanılabilen ürünler. Özellikle çelik üstü 14k altın kaplama ürünlerimiz kararmaya karşı 2 yıl garantili.

 

Satışa sunulan takı ve aksesuarlar arasında hangi çeşitleri sayabilirsiniz?

Mağazamızda hem spor hem de klasik tarzda küpeden yüzüğe, kolyeden çantaya, gözlükten bilekliğe 4 bin çeşit ürün var. Bu ürünlerin tamamı günün trendlerine uygun olarak seçildi. Buraya gelip de aradığınız takıyı bulamama ihtimaliniz çok düşük.

 

Charms, gerçekten çok şık bir mağaza olmuş… Nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Mağazayı dışarıdan görenler burayı kuyumcu sanıyor. Aslına bakarsanız, bu dükkanı açarak Kocaeli Adliyesi’nin sokağına renk ve canlılık getirdiğimizi düşünüyorum. İçeriye girenlerden ise sürekli ‘hem ürünleriniz hem mağazanız çok güzel’ cümlesini duyuyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor.