22-02-2024 15:04

Bingöl Günleri başladı

2018-10-19    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-19
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: TAHA AHMET ÖZEL

YOĞUN KATILIM

Anadolu Kocaeli’de projesi kapsamında düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri İnterteks Fuar Alanı’nda başladı. 19-22 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri’nin açılışına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Bingöl Valisi Ali Mantı, Merkez Valisi Musa İşin, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Cemil Yaman, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, KOTO Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci ve çok sayıda davetli katıldı.

BİNGÖL RUHUNU YAŞATACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Bingöl’ü anlatan tanıtım filmi izletildi. Filmin ardından ilk olarak kürsüye çıkan Kocaeli Bingöllüler Derneği Başkanı Ali Değirmenci, “Huzurlarınızda Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür ederiz. Sizlerin desteğiyle tanıtım günlerini başlattık. Bingöl Valimiz Bingöl kanatında bize çok destek oldu. Yalova, Bursa, Sakarya gibi yanı başımızdaki illerden çok destek gördük. Şu anda 30 kurum var bu salonda. Bingöl’ün kültürünü Kocaeli’ye taşıdık. Kocaeli’den ve çevre illerden gelen vatandaşlar Bingöl’ün ruhunu yaşayacak” ifadelerini kullandı.

 

 

TANIŞ OLMAYA GELDİK

Değirmenci’den sonra kürsüye çıkan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Buraya birçok ilden vatandaş geldi. Biz kültürel bir mozaiği oluşturuyoruz. Kocaeli İstanbul’un hemen dibinde fakat kendine özgü kültürüyle hem de geçiş bölgesi olması nedeniyle önemli bir yer. Kocaeli hafızası olan bir kent. Yıllar sonrasında geldiğimde de aynı hisleri yaşayacağım. Daha önce gelmiştik. Kocaeli’yi tekrar tanımaya geldik. Kocaelililerle tanış olmaya geldik” şeklinde konuştu.

 

 

BÜTÜN RENKLER BURADA

Barakazi’den sonra kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli’mize hoş geldiniz. Bu birlikteliğimizin kaynaşmamıza, ülkemizin gelişmesine faydalı olmasını temenni ediyorum. Çok güzel bir manzara. Burada Bingöl’ümüzü tanıyoruz. Bingöl’ün birçok özelliğini burada bir arada görüyoruz. Türkiye’mizin bir özelliği Kocaeli. Türkiye’nin en zengin kenti Kocaeli. Türkiye’nin bütün renkleri burada. Kocaeli’yi her yönünden insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir il halinde getirdik. Daha işimiz var. Kocaeli’de iş, dostluk, hoşgörü var” diye belirtti.

 

TAVİZSİZ ŞEHİR BİNGÖL

Karaosmanoğlu’ndan sonra kürsüye çıkan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “Kocaeli sadece 81 vilayetimizden gelen insanların oluşturduğu bir şehir değil. Kocaeli insanların kardeşçe yaşadığı, yeni bir birliktelik oluşturduğu çiçek bahçesi. Bu şehrimizde hiçbir renk diğerine baskın değil. Bu çiçek bahçesinde her bir rengin ayrı bir rengi, kokusu var. Bu bahçede yer alan bir şehrimizde Bingöl. Kardeşlik çerçevesinde  bu şehirde hayatımızı sürdürüyoruz. Her birimizin diğerinden alacağı çok önemli özellikler var. Bingöl tavizsiz bir şehirdir. Bingöl ne kültüründen, ne vatanından taviz verir. Bingöl değerlerinden asla vazgeçmez. 1982’de o kadar baskıya rağmen anayasa referandumuna hayır diyen birinci şehir Bingöl” ifadelerini kullandı.

 

BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN

Işık’tan sonra kürsüye çıkan Bingöl Valisi Ali Mantı, “Büyüklerimiz söylenecek her şeyi söyledi. Bizde bize ev sahipliği yapan ekibe teşekkür ediyoruz. Kocaeli ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlıyor. Bunu bir kere daha gördük. Bugünümüzün ülkemizin geleceğine katkı sağlamasını ümit ediyorum. Mazlumlara kucak açan ülkemizi birlik ve beraberliği daim olsun” diye belirtti.

 

KARDEŞÇE YAŞANAN KENT

Mantı’dan sonra kürsüye çıkan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, “Kocaeli Türkiye’nin önemli kentlerinin başında. Nüfus itibariyle onuncu büyükşehir olsa da ekonomik açıdan ikinci sırada yer almaktadır. Kocaeli’yi bu noktaya taşıyan Kocaeli’de yaşayan insanların. Kocaeli, insanların huzur içerisinde ve kardeşçe yaşadığı bir kent. Bingöllüler, bulundukları kente değer katan, çalışan insanlar. Bu anlamda Türkiye’yi daha iyi noktaya taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

İLK DEFA KOCAELİ’DEYİZ

Aksoy’dan sonra kürsüye çıkanAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Genelde bu tanıtımı İstanbul’da yapıyoruz. İlk defa Kocaeli’de tanıtım yapıyoruz. Bingöl kökenli Kocaelililer olarak çok rahat bir ortamda yaşıyoruz ve tanıtım günü yapmak istiyoruz dedi arkadaşlar. Bugün buradayız. Bingöl’ü Kocaeli’ye taşıdık. Artık eski Türkiye yok. Bingöl’de havaalanımız var. mesafelerimiz kısaldı. Bingöl’de bozulmamış tabiatımız var. Kocaeli’yi Bingöl’e bekliyoruz. Bingöl’de sizlere gönlünü, evini açmaya hazır kardeşlerimiz var” diye belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyelerinin katılımıyla açılış kurdelesi kesildi. Bingöl Tanıtım Günleri 19-22 Ekim tarihleri arasında İnterteks Fuar Alanı’nda ­10.00-21.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

NASIL ARANDI: #Bingöl Tanıtım Günleri # Bingöl Valiliği # Bingöl Belediyesi # Bingöl Üniversitesi # Kocaeli Bingöllüler Derneği # Dilovası Bingöllüler Derneği #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.