17-07-2024 17:19

Bahaneleri ortadan kaldırıyor; DİYET KAPIMDA

2020-02-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-05
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Eylem Selvi ARI

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

Diyetisyen Ümit Varol’un 3,5 yıl önce Kocaeli’ye getirdiği Diyet Kapımda, diyet yapanların ‘ne yesem’ derdine son veriyor. Kocaeli’de, danışmanlık hizmetinin yanı sıra diyet mutfak hizmeti de veren tek kurum olan Diyet Kapımda, diyet yapanların yemeklerini hazırlayıp kapılarına kadar götürüyor. Kocaeli ve Sakarya’da bulunan Diyet Kapımda şubeleri ile diyet yapanların imdadına yetiştiklerini söyleyen Ümit Varol, “Diyet yapmak isteyip ne yiyeceğini bilmeyen ya da diyet yemeklerini hazırlamak konusunda üşengeç davranan herkesin bahanesini ortadan kaldırıyor, yemeklerini hazırlayıp, günün erken saatinde kapılarına kadar götürüyoruz” diyor.

 

KİŞİYE ÖZEL MENÜ

Diyetisyen Gizem Karagöz ile birlikte sağlıklı beslenmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran diyetisyen Ümit Varol, “Diyete başlama kararı almak zordur ancak başladıktan sonra sıkı bir iradeyle istenilen kiloya ulaşılabilir. Bu süreçte danışanların en çok sıkıntı çektiği konu; yemeklerini nasıl hazırlayacakları, kalorileri nasıl hesaplayacaklarıdır. Biz, Diyet Kapımda ile menüyü planlayarak onları bu yükten kurtarıyoruz. Hazırladığımız kişiye özel menüleri ofislerine ya da evlerine götürerek, yemeklerini saatinde tüketmelerini sağlıyoruz. Böylece ‘ne yiyeceğim’ ya da ‘nasıl hazırlayacağım’ bahanelerine son veriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

DİYET AŞÇILARI VAR

Yemekler, Diyet Kapımda Kocaeli’nin hijyenik ve donanımlı mutfağında, diyet aşçıları Berkan Cicibaş ile Ayşe Özvatan tarafından hazırlanıyor, diyetisyen Gizem Karagöz kontrolünde paketleniyor ve adreslere teslime diliyor. “3 kişilik dağıtım ekibimiz Kandıra hariç 11 ilçeye sabah 05.00 ile 08.00 saatleri arasında dağıtımı gerçekleştiriyor. Danışanlarımıza 3 ana, 2 ara öğünden oluşan paketlerini sabahın erken saatlerinde ulaştırıyoruz” diyen diyetisyen Varol, menüleri oluştururken kişilerin yaşam tarzlarını, diyet geçmişlerini, hastalıklarını, alerjik durumlarını göz önünde bulundurduklarının altını çiziyor.

Diyet Kapımda’nın diyet yemeklerini tatmak ve kendilerini denemek isteyenler için 10’ar günlük deneme paketleri hazırladıklarını söyleyen diyetisyen Ümit Varol, “Dileyen bu paketleri deneyerek bir başlangıç yapabilir” diyor. Varol, sadece diyet yapanlara değil kalp hastalarına, böbrek hastalarına, diyabetlilere ve daha birçok hastalık nedeniyle sağlıklı beslenmesi gereken kişilere de menü hazırladıklarını söyleyerek, “Ayrıca bizden yemek almak istemeyip sadece danışmanlık hizmeti isteyen olursa da destek oluyoruz” ifadelerini kullanıyor.

 

VEGAN VE VEJETERYAN

Müşterilerine ayda bir memnuniyet anketi yaptıklarını ve yemeklerinin oldukça beğenildiğini kaydeden diyetisyen Varol, şöyle devam ediyor: “Diyet yemeği denilince tatsız-tuzsuz yiyecekler akla gelse de bizler pişirme teknikleriyle yemeği lezzetli hale getiriyoruz. Bizim menümüzde tiramisu, muhallebi ya da sütlü irmik tatlısı da var ancak bunları şekerle yapmıyoruz. Ara öğünlerimiz genelde fit tatlılardan oluşuyor ve bu da danışanımızın tatlı ihtiyacını karşılıyor. Menülerimizi sürekli geliştiriyor, yeniliyoruz. Diyet aşçılarımız bu konuda çok başarılı.” Varol, sporcular için ayrı menüler oluşturduklarını söylerken; veganlar, vejetaryenler ve glutensiz beslenenlere hizmet verdiklerini de kaydediyor.

 

 

DETOKS İÇECEKLERİ

Diyet yemeklerinin yanı sıra detoks içecekleri de hazırladıklarını belirten diyetisyen Ümit Varol, “Mevsim meyvelerinin ve sebzelerinin kullanıldığı 12 çeşit detoks içeceğimiz de mevcut. Detoks içecekleri ni daha çok kilo verme süreci yavaşladığı zamanlarda kullanıyoruz. Ayrıca kişi bizden paket almasa da düğüne hazırlık sürecinde ya da bir davete katılmadan 3 gün önce bize başvurarak, detoks programı isteyebilir. 3 günlük süreçte 2 ya da 2,5 kilo kadar yükü vücuttan atan bir program uyguluyoruz” şeklinde konuşuyor.

 

ÇOK ÖZEL BİR HİZMET

Son olarak Kocaeli halkına “Diyet Kapımda’yı deneyin” diye seslenen diyetisyen Ümit Varol, “Çok güzel ve çok özel bir hizmet sunuyoruz. Nitelikli bir iş yapıyoruz ve Kocaeli’de diyet mutfak hizmeti veren tek firmayız. Sağlıklı beslenmek isteyenler ve diyet sürecine girenler deneme paketlerimizle bir başlangıç yapabilir, bizlerden danışmanlık hizmeti alabilir. Ayrıca mutfağımız danışanlarımıza açık. Gelip; yemekler nerede pişiyor, nasıl pişiyor, kimler pişiriyor görebililer” diyor.

 

İLETİŞİM

Adres: Alikahya Atatürk Mahallesi Albay Karaosmanoğlu Caddesi Yıldız Konutları AVM No:2 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0543 432 57 28- 0850 441 34 38

Instagram: @diyetkapimdakocaeli

Web: www.diyetkapimda.com

E-mail: umitvarol@diyetkapimda.com

kocaeli@diyetkapimda.com

NASIL ARANDI: #diyet kapımda # Diyetisyen Ümit Varol # diyetisyen # Gizem Karagöz # diyet # kişiye özel menü # danışman # yaşam # sağlık # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.