27-05-2024 21:22

Anne Şehir’le mesafe spora engel değil

2020-06-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-06-05
.stripslashes($urun->baslik).

Özellikle Koronavirüs salgını döneminde evlerinde kalan vatandaşların, yeni normalleşme sürecinde sağlıklı bir yaşam için spora teşvik edilmesi büyük önem taşıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı kapsamında 'Mesafe Spora Engel Değil' etkinlikleri düzenliyor. Haftanın üç günü düzenlenecek olan etkinliklere sadece kadınlar ve çocuklar katılabilecek. Etkinlik İzmit ilçesinde bulunan Sporcu Eğitim Merkezi’nin (SEKASEM) bahçesindeki açık alanda gerçekleştirilecek.

 

3 GÜN SPOR YAPILACAK

Mesafe Spora Engel Değil etkinliği kapsamında spor faaliyetleri pazartesi, çarşamba ve cuma günleri, saat 15.00 – 16.00 ve 16.30 – 17.30 arasında yapılacak. Uzun süre hareketsiz kalan anne ve çocuklar uzman antrenör eşliğinde egzersiz çalışmaları gerçekleştirecek. 5 Haziran Cuma günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi SEKASEM’de ilk kez gerçekleştirilecek olan etkinlikte spor yapan vatandaşlara tüm salgın önemlerine uygulanacak.

 

ÖNLEMLER ALINACAK

Sağlık personelinin de olacağı spor egzersizlerine ve etkinliklere katılacak olan vatandaşların her seans öncesi vücut ısıları ölçülecek ve ardından dezenfektan verilecek. Ayrıca 2 metre sosyal mesafe kuralına uyularak egzersiz düzeni alınarak yapılacak olan spor egzersizlerinde, sosyal hayatında fiziksel aktivitelere katılımı az olan kişilere göre önceden belirlenecek. Egzersizler alanında uzman antrenörler eşliğinde 40 dakika sürecek. Talebe göre ek seans ve açık hava spor egzersiz planlaması yapılacak.

 

İNSTAGRAM’DA CANLI YAYINLANACAK

Yarınki spor etkinliği anne ve çocuklara, vücut sağlığı acısından önemli bir destek olacak. Düzenlenen etkinlikte yapılan spor hareketlerinin evlerinde kalan vatandaşların da yapabilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İnstagram @kocaelibld hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

NASIL ARANDI: #anne # çocuk # spor # sosyal mesafe # doğa # yaşam # normalleşme # sağlık # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.