26-06-2024 00:23

Alkışı hak ettiler!

2017-11-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-11-01
.stripslashes($urun->baslik).

Hani son günlerde sıkça eleştirdiğimiz, “Asosyal yapıyor, insan ilişkileri zayıf, pasif ve mutsuz kişilikler ortaya çıkarıyor” dediğimiz sosyal medya var ya, doğru kullanıldığında öyle faydalı hale gelebiliyor ki…

İşte size bir örnek; 

Sosyal medya araçlarından birinde ‘Kocaeli Anneleri’ adında bir sayfa açtılar. Tek amaçları çocukları mutlu etmekti. Ve eğitimi misyon edindiler. Çünkü, çocuklarımız ne kadar iyi yetişirse geleceğimizin o denli parlak olacağının bilincindeydiler.

Hande Gürel Kaya’nın iki yıl önce ateşlediği bu kıvılcım zaman içinde öylesine alevlendi ki; sanal alemde 20 bin kişiye ulaştılar.

Çocuklara kıyafet yardımından tutun da kırtasiye yardımına, yurtlarda kalacak öğrencilerin kayıt parasından tutun da yol ve yemek parasına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya başladılar.

Burs da verdiler, eğitim de…

Eğitimlerin merkezine de ebeveynleri yerleştirdiler. Anne ve babalar ne kadar bilinçli olursa, çocuklar o kadar iyi yetişir düşüncesiyle. Ve işler öyle bir noktaya geldi ki bir dernek çatısı altında toplanma ihtiyacı doğdu.

‘Kocaeli Anneleri’ dernek oldu.

Evet, gördüğünüz gibi sanal alemde yakılan bu meşale şimdiye kadar çok sayıda ailenin hayatına ışık tuttu, tutmaya da devam edecek.

Hande Gürel Kaya önderliğindeki bu ekibi tebrik ediyor, ‘fark yaratan’ anneleri ayakta alkışlıyorum. Ve Kocaelili bütün anneleri derneğe destek olmaya davet ediyorum.

Hazır konu eğitimden açılmışken, başta başöğretmeniz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

★ ★ ★

Gelelim Kocaeli Life’ın kasım sayısında neler olduğuna…

Öylesine dolu, öylesine canlı, öylesine heyecan verici bir dergi hazırladık ki, iddia ediyoruz Kocaeli Life bu ay da elinizden düşmeyecek.

Kapağımızda kentimizin başarılı iş adamlarından, ERG Group’un sahibi Yalçın Ergen var. Yalçın Bey ve zarif eşi Neşe Hanım, Kartepe’deki evinin kapılarını Kocaeli Life’a açtı. Ergen ailesiyle hem samimi bir ortamda sohbet ettik hem de ses getirecek yeni projelerini sizler için öğrendik. Bu röportaj kaçmaz…

Bu ayki sayımızda sizleri yepyeni bir spor salonuyla tanıştıracağız. ‘Be Original Fitness’, adından da anlaşılacağı üzere orijinal bir spor merkezi. B.O.F. ile dünyadaki butik spor salonu akımını Türkiye’ye, hatta ilimize taşıyan kişi ise Ekcan Grup İcra Kurulu Başkanı Yakup Ekşi’nin ta kendisi. B.O.F.’u merak ettiyseniz, röportajımıza bir göz gezdirin deriz.

Kasım sayımızda ilginizi çekebilecek bir başka konu ise, ‘Bar Psikoloğu’. ‘İnsanlar psikoloğa gitmiyorsa-gidemiyorsa psikolog insanlara gitsin’ düşüncesinden hareketle oluşturulan bu ‘drink and talk show’ konseptinin mimarı Ferhat Aydın, Kocaeli Life’a konuştu ve neler anlattı neler…

Bu ayki sayımızda gezilecek görülecek yerlerden yeme-içme mekanlarına, sağlıktan eğitime, alışverişten dekorasyona kadar aradığınız her şeyi bulacaksınız. Kentimizin önemli isimlerinin cemiyetlerinin yer aldığı magazin sayfalarımıza göz atmayı da unutmayınız!

Keyifli okumalar…

NASIL ARANDI: #serpil çolak

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.