16-07-2024 23:00

Ada Özkan: Ağrılarım son buldu

2019-04-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-04-03
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF’İN YÖRÜNGESİ 

 

Kendi geliştirdiği ‘Rubatonik Pilates’ metodu ile omurga rahatsızlıklarından kaynaklanan sorunların çözümünde etkili sonuçlar elde eden Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin sahibi, fizyoterapist Elif Akıncı’nın danışanları, her geçen gün artıyor. Duruş bozuklukları, skolyoz, kifoz, fibromiyalji, omurga eğrilikleri gibi rahatsızlıklarda uyguladığı ‘Rubotonik Pilates’ yöntemiyle çok başarılı sonuçlar elde eden Akıncı, bu kez 14 yaşındaki Ada Özkan’ın ağrılarından kurtulmasına yardımcı oldu.

 

 

SKOLYOZ TANISI

6 yaşından beri Kocaeli Gelişim Spor Kulübü’nde basketbol oynayan Atafen Koleji 8’inci sınıf öğrencisi Ada Özkan, yaklaşık 6 ay önce bir basket maçının ardından başlayan ağrıları nedeniyle uyumakta ve yürümekte güçlük çekmeye başlamış. Yapılan tetkikler sonucunda skolyoz rahatsızlığı olduğunu öğrenen Özkan, konulan tanı sonrasında fizyoterapist Elif Akıncı’ya başvurmuş. Genç sporcu, tedavi sürecinde Akıncı’dan aldığı desteği şöyle anlatıyor: “Yaklaşık 6 ay önce basketbol maçından sonra bir anda başlayan ağrılarım dinmek bilmeyince, annemle birlikte doktora gittik. Doktorum, çektiği röntgen sonuçlarına bakınca 18 derece skolyozum olduğunu ve egzersiz yapmam gerektiğini söyledi.

 

4 AY ÖNCE BAŞLADI

Annem ve teyzem hemen bu alanda uzman bir isim arayışına girdi. Teyzem doktor olduğu için Elif Hanım’ı tanıyordu ve onun bu konuda iyi olduğunu söyledi. 4 ay önce Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nde egzersizlere başladım. İyi ki buraya gelmişim, çok memnunum. Şu anda hiç ağrım yok, duruşum da düzeldi. Rahat uyuyabiliyorum ve rahat yürüyorum.

 

DAHA GÜÇLÜYÜM

Elif Hanım, çalışmalarımızın sekteye uğramaması için basketbola ara vermemi istemişti. Bir süredir basketbol oynamıyordum ama geçtiğimiz günlerde önemli bir maç vardı ve benim de oynamam gerekiyordu. Kendisinden izin aldım, hiç antrenmansız maça çıktım. Egzersiz yapmaya başladığımdan beri kas kütlem ve esnekliğim arttı. Şimdi daha güçlüyüm.”

Skolyozunda da ciddi derecede düzelme olduğunu söyleyen Özkan, “Elif Hanım, egzersize ilk başladığımda fotoğraflarımı çekti. Şimdi duruşumun ne kadar düzeldiğini fotoğraflardan açık olarak görebiliyoruz” diyor. Fizyoterapist Elif Akıncı’nın çok enerjik ve pozitif bir insan olduğunu da sözlerine ekleyen Ada Özkan konuşmasını “Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne geldiğim için çok mutluyum. Çevremde omurgasıyla ilgili sorun yaşayan herkese Elif Hanım’ı tavsiye ediyorum çünkü ben egzersizlerden çok güzel sonuç aldım” şeklinde noktalıyor.

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # elif akıncı #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.