Abdullah Karacan’ın eseri, Lastik-İş’in gururu; Tryp By Wyndham Kocaeli

2018-08-31    1 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-08-31
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Bir sendika düşünün ki borç batağında… Bırakın kendisine ait bir binayı, masası, sandalyesi bile yok. Öyle bir dibe batmış ki neredeyse kayyuma devredilecek. İşte, ‘bitti’ gözüyle bakılan bu sendikaya 2002 yılında mucizevi bir el değdi ve kötüye gidişatı tersine çevirdi. Mucizeyi gerçekleştiren kişi İzmitli Abdullah Karacan’ın ta kendisiydi. Karacan’ın genel başkanlığa seçilmesiyle birlikte yeniden ayağa kalkan Lastik-İş, aradan geçen zaman içinde Türkiye’nin en güçlü sendikalarından biri haline geldi.

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan

 

 

SIFIRDAN ZİRVEYE...

İşe, üye sayısını artırmakla başlayan Karacan, işçilerin ekonomik ve sosyal haklarını korumakla kalmadı, sürekli geliştirmeyi de başardı. İşverenle her masaya oturduğunda kazanılmış haklardan geri adım atmadı, aksine işçi adına yeni kazanımlar elde ederek kalktı. Lastik işçisi bugün belki de Türkiye’de en iyi haklara sahip işçi olarak biliniyorsa, bunda Abdullah Karacan’ın payı büyüktür.

Lastik-İş Sendikası’nı kısa sürede Türkiye’nin en etkili sendikalarından biri haline getiren Abdullah Karacan bununla da yetinmedi, lastik işçisine İzmit Körfezi’nin yanı başında çok güzel bir sosyal tesis kazandırdı. Ve lastik işçisinin bu tesisten son derece uygun fiyatlarla yararlanmasını sağladı.

Hayatını Lastik-İş Sendikası’na adayan Karacan’a bu da yetmedi, lastik işçisini daha da sosyalleştirebilmek amacıyla Başiskele sahilinin en güzel noktasına bir cafe açtı. Lastik-İş Cafe & Restaurant bugün lastik işçisinin yanı sıra Kocaeli halkının da keyifle gittiği, deniz kenarında yemeğini yiyip, çayını-kahvesini içtiği popüler mekanlardan biri haline geldi.

Dibe batmış Lastik-İş Sendikası’nı bugün malvarlığıyla dikkat çeken sendikalardan biri haline getirmeyi başaran Abdullah Karacan, son hamlesiyle adeta tarih yazdı. ‘Lastik işçisinin bir oteli olacak’ diyen Karacan, bu sözünü de yerine getirdi. Lastik-İş Sendikası yine Başiskele sahilinde, İzmit Körfezi’ne nazır, 5 yıldızlı bir otel inşa etti. Ve Lastik-İş Sendikası’nın oteli, dünyanın en büyük otel zincirlerinden Wyndham Hotel Group bünyesine katıldı.

82 ülkede 9 bin 400 otel ve 750 bin odayla bir dünya devi olan Wyndham, 113. Tryp otelini İzmit’te açarken, Abdullah Karacan da Türkiye’ye örnek olacak bir yatırıma imza attı. Bu dönemde kimsenin yapmaya cesaret edemediği dev projeyi hayata geçiren Abdullah Karacan, Lastik-İş Sendikası’na değeri milyon dolarlarla ifade edilen bir otel kazandırırken, işçinin yüzünü bir kez daha güldürmeyi başardı.

Türkiye’nin en büyük otellerinden biri olan Tryp By Wyndham, bölgemizdeki önemli bir ihtiyacı karşılayacak, bunun yanı sıra sadece iş dünyasına hitap etmeyecek, Kocaeli’nin sosyal hayatına da renk getirecek, canlılık katacak.

 

 

5 YILDIZLI OTEL

Başiskele sahilinde, deniz kenarında bulunan Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli, muhteşem bir manzaraya sahip. İzmit Körfezi’ni kucaklayan bir mimaride inşa edilen otelin neredeyse tüm odaları deniz manzaralı. Tryp By Wyndham tarzına göre tasarlanan otelde kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedebilmeniz, keyifli ve huzurlu vakit geçirebilmeniz için tüm detaylar düşünülmüş.

8 bin metrekarelik alana kurulan Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli’nde, modern ve ferah bir şekilde dizayn edilmiş, farklı konseptlerde 150 oda bulunuyor. Beğeniyle konaklayacağınız odaların yanı sıra teknolojik ekipmanlarla donatılmış toplantı salonları, SPA & Wellness merkezi, açık havuz, Türk ve dünya mutfaklarından geniş menü seçeneklerinin sunulduğu restoran ve barı bulunan Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli’nde, 5 yıldızlı bir otelden daha fazlasını bulacaksınız.

 

 

İSPANYOL ESİNTİLERİ

Wyndham Hotel Group’un, İspanyol oteller zincirinde bulunan Tryp’i satın almasıyla birlikte esmeye başlayan İspanyol rüzgarları ilimize kadar geldi. Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli’nde de İspanyol esintilerine rastlayacaksınız. Tryp ile birlikte gelen İspanyol ruhu Türk misafirperverliği ile birleşti, Wyndham kalitesiyle harmanlandı, ortaya çok daha sıcak, daha huzurlu, daha renkli ve daha eğlenceli bir otel çıktı. Otelin barında özenle hazırlanmış tapas’ların tadına bakıp içeceklerinizi yudumlarken, İspanyol ruhunu çok daha derinden hissedeceksiniz.

‘Gücünü şehirden alan’ sloganıyla yola çıkan Tryp ile gerçek bir şehir otelinde konaklamanın keyfine de varacaksınız. Konforlu bir oda, kaliteli bir kahvaltı, otelde yararlanılabilecek fitness, SPA, hamam, sauna, buhar odası ve en çok ihtiyaç duyulan internet hizmeti gibi aradığınız her türlü hizmeti burada bulacaksınız. Klasik bir otel mantığında işletilmeyecek Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli’nde iş seyahatinizin ne kadar keyifli geçtiğine inanamayacaksınız.

 

 

SPA MERKEZİ DE VAR

Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli’nde dinlenmek, yüzmek ya da bronzlaşmak için eşsiz İzmit Körfezi manzaralı havuzdan yararlanabilirsiniz. Havuz kenarında misafirlerinizi ağırlayabilir, en mutlu günlerinizi burada ölümsüzleştirebilirsiniz. Otelin havuz başı düğünler, toplu yemekler ve cemiyetler için de vazgeçilmez bir mekan olacak.

Toplam 2 bin metrekarelik alana sahip SPA & Wellness merkezinde bulunan ısıtmalı kapalı havuzdan da yararlanabilir, hamam, sauna ve buhar odasında günün yorgunluğunu atabilir, son teknoloji ürünlerle donatılmış fitness merkezinde formunuzu koruyabilirsiniz. Spor salonunda, profesyonel eğitmenler eşliğinde pilates ve zumba yaparak, eğlenceli vakit de geçirebilirsiniz.

Otelin 1500 metrekarelik toplantı salonu ise seminerler, eğitimler, düğünler gibi her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek şekilde dizayn edildi. Daha küçük organizasyonlar için 3 ayrı toplantı salonunun daha bulunduğu otelde misafirlerinizi kusursuz bir şekilde ağırlayabilirsiniz.

Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli’nin 5. katında bulunan a la carte restoran ise gerek otel müşterilerine gerekse Kocaeli halkına unutulmaz anlar yaşatmaya hazır. Muhteşem bir deniz manzarasına sahip restoranda dünya mutfağının seçkin lezzetlerinin tadına bakarak unutulmaz saatler geçirebilirsiniz. Restoranda misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz gibi dilediğiniz organizasyonu da yapabilirsiniz.

İş dünyasının yoğun temposuna ayak uydurmaya çalışırken hayatı kaçırmak istemeyenlerin birinci tercihi olmaya aday Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli, müşterisine sunduğu kaliteli hizmetiyle de adından sıkça söz ettireceğe benziyor.

Kısa bir süre önce kapılarını açan Tryp By Wyndham Kocaeli Oteli her ne kadar bir şehir oteli olsa da gerek sunduğu imkanlar gerekse düzenleyeceği etkinliklerle Kocaeli’nin sosyal ve eğlence hayatına da renk katacak.

 

 

İLETİŞİM

Körfez Mahallesi, Liman Cad. No:88,

Başiskele/Kocaeli

Telefon: (0262) 343 50 50

www.trypizmit.com, info@trypizmit.com

NASIL ARANDI: #Tryp By Wyndham Kocaeli

5 ay önce - ALİ TANTA GOODYEAR SAKARYA EMEKLI

RAHMETLI BAŞKANI GENEL BAŞKAN YAPMAK IÇIN GENEL KURULDA COK MUCADELE VERDIM ALLAH RAHMET EYLESIN MEKANI CENNET OLSUN

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.